Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Powiat w skrócie

(Zam: 28.09.2010 r., godz. 10.47)

[w:] „Wyszkowiak” nr 39/2010 z 28 września 2010 r.

STOP 18!
To hasło już trzynastej edycji ogólnopolskiego Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! Kampania ma zapobiegać sprzedaży wyrobów tytoniowych nieletnim. W tym roku, po raz pierwszy, uruchomiono stronę internetową, na której można zgłaszać sklepy, co do których mamy podejrzenia, że łamią zakazy.
Program rozpoczął się 9 września, ponieważ na ten dzień przypada właśnie Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży. Kampania, której nadrzędnym celem jest zapobieganie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do osiemnastego roku życia promuje przepisy prawa m. in. o zakazie sprzedaży niepełnoletnim, a także żądania przez sprzedawców dokumentu potwierdzającego pełnoletniość nabywcy i umieszczanie w sklepach informacji o zakazie sprzedaży.
Informacje na temat programu można znaleźć na stronie internetowej www.stop18.pl, na której zamieszczono materiały edukacyjne dla sprzedawców, rodziców i samorządowców). W tegorocznej kampanii uruchomiona została także specjalna strona internetowa www.sklepdokontroli.pl. Można na niej anonimowo zgłaszać punkty handlowe, co do których istnieją podejrzenia, że łamią przepisy sprzedając wyroby tytoniowe małoletnim. Grozi za to mandat w wysokości od pięciuset do pięciu tysięcy złotych.

Oprac. E.M.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl