Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

PTM FITLAND zwycięzcą WLPS

(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.24)

Zespół PTM FITLAND wygrał rozgrywki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. Obrońcy tytułu z zeszłego roku pokonali w wielkim finale drużynę Wichrów Namiętności 2:0 (23, 19). Trzecie miejsce zajął X-Team.

Finałowe spotkania Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej zostały rozegrane w niedzielę 12 lutego na arenie głównej hali WOSiR w Wyszkowie. W meczu o piąte miejsce rozgrywek spotkały się ekipy LO Nowy Wyszkowiak i Rybna. Od początku pierwszej odsłony, tempo grze nieoczekiwanie nadawali siatkarze Rybna. Reprezentanci nadbużańskiej miejscowości popełniali bardzo mało błędów własnych, wykorzystując jednocześnie wszystkie pomyłki przeciwników. Jednocześnie niemalże wyłączona z gry została największa broń Nowego, jaką bez wątpienia jest środek. Ostatecznie Rybno wygrało pierwszą partię 25:19. Przez większą część drugiego seta oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. W końcówce na kilkupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze Nowego i ostatecznie to oni triumfowali 25:19. W tie breaku Nowy kontynuował okres dobrej gry. Przy zmianie stron Rybno przegrywało 8:4 i mimo że w końcówce zdołało odrobić kilka punktów, to jednak ostatecznie uległo 11:15, a tym samym 1:2 w całym meczu.
W ,,małym finale” rozgrywek, nasza redakcyjna drużyna, WOK Hutnik Wyszkowiak, zmierzyła się z X-Teamem. W pierwszym secie od początku niewielką przewagę miał zespół X-Teamu. Dodatkowo w jednej z premierowych akcji kontuzji kolana doznał czołowy zawodnik WOK-u, Mateusz Macioszczyk. Osłabiony Wyszkowiak przegrywał przez całą partię coraz większą liczbą punktów. W końcówce ,,dziennikarze” zdołali zniwelować stratę do dwóch oczek (19:21), ostatecznie jednak przegrali 21:25. W drugiej odsłonie WOK przez długi czas był na prowadzeniu. Przy stanie 20:16 na korzyść Wyszkowiaka, X-Team zdołał się podnieść. Przy zagrywce Sławomira Brzezińskiego drużyna zdobyła sześć punktów z rzędu, wyszła na prowadzenie, a następnie wygrała partię 25:21, a tym samym 2:0 w całym meczu. Zawodnikiem tego spotkania można śmiało nazwać Bartka Wartecz-Warteckiego z X-Teamu, który był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny.
W wielkim finale rozgrywek PTM FITLAND zmierzył się z Wichrami Namiętności. Początek premierowej partii był bardzo wyrównany, z lekką przewagą PTM-u. Obrońcy tytułu z poprzedniego roku nieznacznie prowadzili aż do samej końcówki seta, kiedy to dobra gra blokiem pozwoliła Wichrom odrobić straty i wyjść na prowadzenie 23:22. W kolejnych akcjach siatkarze prowadzącego zespołu popełnili jednak szereg prostych błędów i ostatecznie to PTM, po asie serwisowym Kamila Grzybowskiego, wygrał pierwszego seta 25:23.
W drugiej odsłonie PTM od początku dyktował warunki na boisku. Siatkarze tego zespołu cyklicznie powiększali swoją przewagę pewnie zmierzając po zwycięstwo (16:12, 21:16). W drugiej fazie seta widowisko popsuły duże kontrowersje w związku z niektórymi decyzjami sędziowskimi. Ostatecznie PTM wygrał drugą partię 25:19, a tym samym 2:0 w całym meczu.
Niedzielne spotkania wyłoniły tym samym najlepszą trójkę rozgrywek. Trzecie miejsce zajął zespół X-Team, występujący w składzie: Sławomir Brzeziński, Mateusz Puścian, Łukasz Chrustowski, Damian Rogucki, Mateusz Jadacki, Patryk Kamieniecki, Michał Sasin, Tomasz Gołębiewski, Łukasz Dyl, Piotr Nowakowski, Bartek Wartecz-Wartecki. Drugą lokatę zajęły Wichry Namiętności, w składzie: Paweł Konochowski, Michał Giziński, Konrad Chrzczonowski, Andrzej Lipski, Rafał Dybowski, Damian Romański, Jakub Penkul, Michał Berbeć. Mistrzostwo Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej wywalczył PTM FITLAND, w składzie: Artur Szymański, Kamil Grzybowski, Adrian Grzybowski, Krystian Kruk, Daniel Pędzich, Artur Dudek, Paweł Cholewiński, Michał Woźniak, Bartosz Karłowicz, Bartosz Przesmycki, Przemek Czerwieński, Krzysztof Skoczeń, Michał Urbaniak, Maksymilian Grzybowski, Marcin Dziewulski, Mateusz Kulesza.
Trzy najlepsze zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz statuetkami, które wręczył dyrektor WOSiR, Marek Wiśniewski. Dwie kolejne drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Po ceremonii wręczenia nagród, organizatorzy serdecznie podziękowali wszystkim zespołom za trwającą kilka miesięcy sportową rywalizację oraz zaprosili do udziału w zbliżającym się wielkimi krokami Memoriale Ireneusza Przychodnia, wyjątkowo otwartym dla wszystkich wyszkowskich zespołów.