Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Dziewczęta z Norwida przegrały z Sowińskim

Ikona
(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.26)

Wynikiem 1:2 na korzyść żeńskiej reprezentacji III LO im. gen. Sowińskiego z Warszawy zakończyło się ostatnie spotkanie dziewcząt z I LO im. C. K. Norwida w rozgrywkach Szkolnej Ligi Siatkówki.

Mecz został rozegrany we wtorek 7 lutego w Warszawie. Pierwszą odsłonę spotkania, podopieczne trener Urszuli Siankowskiej rozpoczęły dość ,,ospale”. Rywalki były skuteczniejsze na siatce, wykorzystywały również skrupulatnie błędy wyszkowianek w polu. Ostatecznie ,,Norwid” uległ w pierwszej partii 25:22. W drugim secie role na boisku się odwróciły. Siatkarki z Wyszkowa narzuciły rywalkom własny styl. Bardzo dobrze ze środka, tradycyjnie już atakowała kapitan zespołu, Olga Siporska. Na skrzydle nieźle prezentowała się Katarzyna Odojewska. Wysokie prowadzenie wprowadziło jednak w szeregi naszych zawodniczek pewne rozluźnienie, które wykorzystały gospodynie doprowadzając w samej końcówce do remisu i gry ,,na przewagi”. Podczas decydujących wymian więcej zimnej krwi zachowały podopieczne trener Siankowskiej i ostatecznie wygrały 26:24. Zimnej konsekwencji zabrakło jednak reprezentantkom wyszkowskiego LO w tie breaku. Od początku seta dominowały gospodynie, szybko uzyskując kilkupunktową przewagę. W kolejnych wymianach wyszkowianki nie potrafiły zatrzymać na siatce wysokich środkowych z Sowińskiego. Ostatecznie rywalki wygrały trzecią partię 15:7, a tym samym 2:1 w całym meczu.

III LO im. gen. Sowińskiego Warszawa – I LO im. C. K. Norwida Wyszków 2:1 (25:22, 24:26, 15:7)

LO ,,Norwid” (skład ligowy): Olga Siporska, Eliza Sarmacka, Natalia Rosińska, Olga Tauter, Marta Rawicka, Joanna Kapla, Magdalena Czyż, Karolina Borzymek, Katarzyna Odojewska, Monika Szydłowska, Weronika Morawska, Patrycja Grzyb.
Trener: Urszula Siankowska.
Kolejnym ligowym rywalem dziewcząt z LO będą siatkarki miejscowego UKS-u Polonez. Spotkanie zostanie rozegrane za dwa tygodnie.

Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl