Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Ciężki mecz z Augustowem

(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.28)

W sobotę 11 lutego Camper Wyszków podejmował we własnej hali zespół Centrum Augustów w ramach rozgrywek II ligi siatkarzy. Niżej notowani rywale postawili Camperowi ciężkie warunki, ostatecznie jednak ulegając 1:3 (25:22, 23:25, 26:28, 18:25).

Premierową odsłonę wyszkowianie rozpoczęli w składzie: Tomasz Walendzik, Maciej Alancewicz, Dominik Zalewski, Przemysław Gniewek, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik, Tomasz Knasiecki (libero). Od początku bardzo dobrze grali rywale. Zarówno w obronie jak i na kontrze, siatkarzom z Mazur wychodziło wręcz wszystko, dzięki czemu stopniowo uzyskiwali coraz większą przewagę punktową. Przy stanie 18:15 na korzyść Centrum o pierwszy czas w tym spotkaniu poprosił trener Jan Such. Po powrocie na parkiet rywale byli nadal w uderzeniu. Wyszkowski szkoleniowiec próbował ratować sytuację zmieniając słabo dysponowanego Gniewka na Pawła Kaczorowskiego (dotychczas nominalnie przyjmujący). W pierwszym secie jednak nic to już nie dało, Camper przegrał 22:25.
Drugą odsłonę wyszkowianie rozpoczęli z Kaczorowskim na ataku. Premierowe akcje należały do gospodarzy, potem jednak inicjatywę po raz kolejny przejęli rywale. Przy stanie 7:9 o kolejny czas poprosił trener Such. Na boisku zameldował się również Rafał Sędek, zmieniając na rozegraniu Walendzika. Camper zdołał odrobić straty i doprowadzić do remisu (12:12). Potem walka przez długi czas toczyła się punkt za punkt. W końcówce rywale w bardzo szczęśliwych okolicznościach zdołali obronić dwa ataki wyszkowian z rzędu i po wyprowadzeniu kontr wyjść na prowadzenie 23:20. Wtedy jednak zaczął się ,,Paweł Kaczorowski show”. Zawodnik ten zagrał serię potężnych zagrywek (zdobywając w tym dwa bezpośrednie asy serwisowe), która odrzuciła rywalów od siatki. Siatkarze Centrum popełnili kilka błędów w ataku, dzięki którym Camper wygrał 25:23.
Trzecią partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po atakach Kaczorowskiego i Alancewicza prowadzili 5:1. Rywale nie składali jednak broni i stopniowo, akcja po akcji odrabiali straty, doprowadzając ostatecznie do remisu 14:14. W tym momencie o kolejną przerwę na żądanie poprosił Jan Such. Po wznowieniu gry Camper odzyskał inicjatywę, jednak nie na długo. W samej końcówce wyszkowianie kilkakrotnie pomylili się w ataku, co wykorzystali goście i doprowadzili do gry ,,na przewagi”. Więcej zimnej krwi zachowali w niej siatkarze Campera, którzy po ataku Alancewicza z ,,6” strefy wygrali 28:26.
Czwarty set okazał się najbardziej jednostronnym widowiskiem. Gospodarze od początku narzucili rywalom własny styl gry. Bardzo skuteczna gra na skrzydłach pozwoliła Camperowi na wypracowanie wysokiej przewagi, którą zespół utrzymał aż do końca wygranego 25:18 seta. Tym samym gospodarze wygrali ten ciężki mecz 3:1.
Camper Wyszków – Centrum Augustów 3:1 (22:25, 25:23, 28:26, 25:18)
Camper: Tomasz Walendzik, Maciej Alancewicz, Dominik Zalewski, Przemysław Gniewek, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Paweł Kaczorowski, Rafał Sędek, Piotr Świerżewski, Jacek Obrębski (libero).
Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu w rozgrywkach ligowych będzie Zawkrze Mława. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 25 lutego w Mławie.