Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Zimowy wypoczynek

Ikona
(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.40)

Urząd Gminy Somianka i Związek Młodzieży Wiejskiej zorganizowali 10-dniowe zimowisko dla 25 osób. Miejscem docelowym zimowiska była malowniczo położona miejscowość Bustryk. Prawie dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Góry, sport, przyjaźń”.

Okres ferii to czas harców i swawoli, a w związku z tym jak się bawić, to najlepiej na zimowisku w przecudnym miejscu, czyli naszych polskich pięknych górach. Atrakcje przygotowane przez organizatorów były jednocześnie spełnianiem życzeń dzieciaków biorących w nich udział. Już pierwszego dnia grupa wyruszyła na szlak Doliną Chochołowską, podziwiając góry i ich magię, ubranych w białą pierzynkę. Po drodze zwiedzono bacówki, w których wyrabiano sery. W kolejnych dniach już z rana wszyscy, równym krokiem ruszyli na stok „Potoczek”, gdzie narty i snowboard nie miały przed tajemnic. Dzieci, które nie umiały jeździć na nartach korzystały z pomocy instruktorów. Oprócz jazdy na sankach, nartach, snowboardzie dzieci uczyły się także jazdy na łyżwach na lodowisku do Zakopanem. Grupa odwiedziła też Aqua Parku w Zakopanem, kręgielnie, podziwiała Krupówki nocą. Wyjazd do Zakopanego zdominowały skoki narciarskie, dzieci były czynnymi świadkami rozgrywania Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich 2012. Kolejną imprezą, którą odwiedzono był „63. Memoriał Koziołka Matołka” w ramach World Snow Day. Bardzo emocjonujące były również popołudnia. Każda z grup miała przydzieloną imprezę do opracowania i przedstawienia, czynnie angażując uczestników innych grup. Repertuar Zimowiska 2012 – Bustryk objął spektakle i turnieje: „Randka w ciemno”, „Wybory Miss i Mistera Zimowiska”, „Chrzty i śluby”, „Artystyczny pokaz przy ognisku”, „Turniej jeden z dziesięciu”, „Rzeźby z śniegu” itd. Dzieci miały też okazję poznać, wręcz dotknąć bliżej kultury i tradycji górali z Podhala. Poznały stroje góralski oraz odwiedziły drewniany kościółek – Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej położonej na Bachledówce.

Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl