Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Z myślą o przedsiębiorcach

Ikona
(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.46)

Miejski samorząd zainicjował projekt „Przedsiębiorczy Wyszków”, w ramach którego chce wspierać i promować lokalne firmy. Rozpoczyna od zamieszczenia odnośników do ich stron internetowych.

Na swojej stronie internetowej Urząd Miejski planuje uruchomienie zakładki „Przedsiębiorczy Wyszków”, gdzie znajdą się linki do stron przedsiębiorstw, które nawiążą z samorządem współpracę. W zamian firmy na swoich stronach uruchomią zakładkę z linkiem do strony gminy i krótką informacją o Wyszkowie. Będą też miały prawo posługiwania się logiem projektu.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski planuje również organizację spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, podczas którego będą mogli poznać założenia projektu. Samorząd rozważa także wspólne działania promocyjne: publikowanie wydawnictw, organizację spotkań. Koordynator projektu, zastępca burmistrza Adam Mróz podkreśla, że samorząd z myślą o przedsiębiorcach prowadzi politykę zrównoważonego poziomu podatków.
- Chcielibyśmy zachęcić przedsiębiorców do konsultowania planów zagospodarowania przestrzennego, by służyły one także im – mówi.
Przedstawiciele samorządu deklarują kontynuację polityki umorzeń podatkowych i rozkładania ich na raty. Ułatwieniem dla ma być też elektroniczna administracja, udostępnienie informacji o możliwościach pozyskania dotacji, udziału w szkoleniach, organizacja „Tygodnia przedsiębiorczości”.
Gmina zleciła Instytutowi Studiów Marketingowych „Eurotest” z Gdańska zbadanie kondycji wyszkowskich firm. Raport ma być gotowy do 5 kwietnia.
Samorząd 6 lutego zawarł umowę dotyczącą uczestnictwa w VII Ramowym Programie UE Badań i Rozwoju Lokalnej Gospodarki w 2012 roku. Na podstawie złożonego wniosku, gmina została zakwalifikowana do udziału w programie badawczym współfinansowanym przez Unię Europejską na temat: „Stan i warunki rozwoju lokalnej gospodarki w Wyszkowie ze szczególnym uwzględnieniem sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”. Celem projektu jest dostarczenie władzom samorządowym informacji o funkcjonujących w mieście przedsiębiorstwach. W ten sposób będą mogły dowiedzieć się, jaka jest struktura firm według branż działalności, jakie przeważają i jak się rozwijały. W raporcie podany będzie wskaźnik przedsiębiorczości mieszkańców gminy oraz porównanie go do skali województwa i kraju.
Dokument pozwoli m.in. dowiedzieć się jaka jest sytuacja firm korzystających z kredytów i leasingów, jaki jest zasięg działalności wyszkowskich firm, czy i jakie nastąpiły zmiany wielkości obrotów w zależności od branż. Wykazane zostaną plany rozwojowe i inwestycyjne przedsiębiorstw, a także wnioski dotyczące lokalnego rynku pracy, tego, jacy pracownicy są i będą poszukiwani w Wyszkowie i okolicach.
Badanie odbędzie się w pierwszym kwartale 2012 roku na reprezentacyjnej próbie stu dwudziestu firm funkcjonujących w mieście. Ich dobór dokonywany będzie metodą kwotowo-losową (w pierwszym etapie według głównych branż oraz wielkości firm według zatrudnienia, w drugim etapie nastąpi losowanie firm do badania ankietowego). Z przedsiębiorcami prowadzone będą wywiady telefoniczne oraz ankieta internetowa.
Firmy zainteresowane udziałem w projekcie „Przedsiębiorczy Wyszków” Urząd Miejski prosi o kontakt za pośrednictwem adresu promocja@wyszkow.pl .

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl