Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Lata dwudzieste, lata trzydzieste

Ikona
(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.55)

Po raz szósty w minioną sobotę odbył się Bal Seniorów z gminy Wyszków, którzy bawili się w stylu lat dwudziestych i trzydziestych.

Zabawę w “Gościńcu pod Jesionem” 11 lutego zorganizowali: Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Dziennego Pobytu “Senior” oraz Stowarzyszenie “Promenada”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Grzegorz Nowosielski. Stu czterdziestu uczestników nawiązało do klimatu poprzedniego stulecia strojami oraz stylowymi autami, które można było podziwiać przed wejściem do lokalu. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz” z Warszawy zaprezentowała pokaz mody, a Wioleta Skobieńska opowiedziała o okresie międzywojennym. W trakcie balu Stowarzyszenie „Promenada” prowadziło zabawę fantową , z której dochód zasili fundusz stypendialny „Talenty Wyszkowa”. Tradycją zabawy są wybory królowej i króla, w tym roku królową została Hanna Zielińska z Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” , a królem Aleksander Duchnowski z Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Nagrodę dla nich ufundował salon fryzjerski Strzyżenie damsko-męskie G. Grześkiewicz i I. Kozon. Właściciel samochodu Dajmler (rocznik 1948) zachwycony pomysłowymi strojami seniorów, zaprosił zwycięzców konkursu na najlepszą kreację Jolantę Duszyńską i Jana Geskina na przejażdżkę autem ulicami Wyszkowa. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez burmistrza.
W duchu międzywojnia uczestników bawił zespół Dobra Nocka Marka Modzelana.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Maria, w dniu 15.02.2012 r., godz. 15.30
Duzo dobrego słyszałam o tym balu. Muszę przyznać, że zdjęcia, które zrobili znajomi oraz te zamieszczone w prasie zrobiły na mnie wielkie wrazenie. Gościom gratuluję pomysłowości a przy tym prawdziwej sanacyjnej elegancji.
Dodane przez Wanda, w dniu 16.02.2012 r., godz. 07.13
Wzór dla o wiele młodszych jak się mozna bawic. Czyałam przez lata o ciekawych maskaradach podczas balów członków i sympatyków żeglarstwa. Bal piratów jest jeszcze organizowany?
Dodane przez Borys, w dniu 16.02.2012 r., godz. 12.05
Piraci czyli spinakierzy i ich znajomi to kolejne środowisko, w którym nachalne opcjowanie za PO doprowadziło do małych, różnych podziałów. Ogólnie nieciekawie. Zresztą jak z całą PO
Dodane przez Antonina, w dniu 17.02.2012 r., godz. 19.44
Bardzo dobry pomysł na przebrania balowe. Świetne zdjęcie i bardzo stylowe kreacje. Wszystkie Panie i również Pan, wyglądają rewelacyjnie. Dziwne, że nie ma zdjęcia królowej i króla balu, ale najwyraźniej nie wyglądali na tyle szykownie jak Państwo u góry. Wydaje mi się, że na królową jak najbardziej nadawałaby się Pani z lewej strony zdjęcia, ponieważ jej niezwykle elegancka kreacja od razu zwraca uwagę. Również gratuluję pomysłowości :)
królowa i ...
Dodane przez nana, w dniu 18.02.2012 r., godz. 12.48
w tym wyborze reguły są z góry narzucone.nie ma tak ,ze naprawdę najatrakcyjniejsza pani i pan tego wieczoru zdobywają najwięcej serduszek i są zwycięzcami;tylko kilka osób decyduje kto zostaje królem,kto królową i trzeba prawie że przymusem dać swój głos na tych kandydatów.to są takie wyszkowskie inicjatywy.widoczne i praktykowane nawet wśród seniorów.dla siostrzyczek gratulacje ;super kreacje i świetny wygląd.
Dodane przez k, w dniu 19.02.2012 r., godz. 08.49
my w ich wieku zamiast na bal bedziemy szli do pracy
o
Dodane przez inka, w dniu 19.02.2012 r., godz. 12.22
jeżeli dożyjemy ich wieku bo w tej chwili prawie w każdej pracy człowiek dużo więcej zużywa energii niż kilkanaście lat temu
Bal seniorów 2012
Dodane przez Anka, w dniu 27.02.2012 r., godz. 08.50
Kochani , jak czytam te komentarze to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Żadnej pochwały , podziękowania dla organizatorów balu tylko krytyka i zazdrość . Po co to ?. Bal był bardzo udany. Najlepszy na jakim dotychczas byłam. Czy to istotne kto został królową czy królem balu? . Ważne jest, że Nasze Władze Miasta , Sponsorzy i Właściciel Restauracji "Pod Jesionem" uczynili wszystko abyśmy tego wieczoru zapomnieli o naszych chorobach i troskach dnia codziennego . Za to dziękuję.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl