Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Informacje od gminy na komórkę

Ikona
(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.57)

Urząd Miejski uruchomił w minionym tygodniu system powiadamiania smsami o najciekawszych wydarzeniach oraz zagrożeniach i sytuacjach kryzysowych dotyczących gminy Wyszków. Wystarczy się zarejestrować, a bieżące informacje będą spływały na telefon komórkowy bezpłatnie.

Gmina Wyszków to pierwszy samorząd na terenie powiatu wyszkowskiego, który zaoferował mieszkańcom tego typu usługę. Od 9 lutego każdy może skorzystać z dwóch kanałów informacyjnych. Pierwszy dotyczy miejskich inwestycji, wydarzeń kulturalnych i sportowych, działań promocyjnych, bezpłatnych badań lekarskich, programów zdrowotnych, informacji oświatowych oraz innych wydarzeń z życia miasta. Za pośrednictwem kanału drugiego będzie można dowiedzieć się o zagrożeniach, awariach, sytuacjach kryzysowych. Informacja taka jest nie tylko szybka, ale i praktyczna – mieszkańcy mogą dowiedzieć się także np. sposobach i możliwości ochrony swojego dobytku (m.in. przed powodzią).
Aby zarejestrować się w systemie i otrzymywać bezpłatne informacje należy wysłać sms o treści:
 +INFORMACJEWYSZKOW (gdzie znak „+” należy rozumieć jako symbol „plus”) na numer 664 079 191 (dostęp do Kanału 1), lub/oraz
 +ZAGROZENIAWYSZKOW na numer 664 079 191 (dostęp do Kanału 2).
Użytkownik płaci tylko za sms, przy pomocy którego rejestruje się lub wyrejestrowuje z systemu. Jego cena to koszt zwykłej wiadomości sms, właściwej dla operatora telefonii komórkowej, w której użytkownik ma telefon komórkowy. Za informacje przesyłane mieszkańcom płaci gmina. Ich redagowaniem zajmować się będą pracownicy Urzędu Miejskiego.
Aby wyrejestrować się z serwisu, należy wysłać sms na numer 664 079 191 o treści „-INFORMACJEWYSZKOW” lub „-ZAGROZENIAWYSZKOW” (znak „-„ należy rozumieć jako symbol „minus”). Wyrejestrowywać się należy z tego samego numeru telefonu, z którego się rejestrowaliśmy.
W ciągu dwóch dni (9 i 10 lutego) do kanału pierwszego zgłosiło się dwadzieścia dwie osoby, do kanału drugiego – szesnaście. Władze miasta liczą, że jak najwięcej osób zechce skorzystać z nowej usługi.
W przypadku pytań, ewentualnych problemów z działaniem systemu, Urząd Miejski prosi o kontakt z pracownikiem wydziału promocji, kultury i sportu, Michałem Mielczarczykiem, tel. 29 743 77 13, e-mail: promocja@wyszkow.pl.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Kolo, w dniu 16.02.2012 r., godz. 07.08
Przestańcie pisać pitu, pitu! Już mieliśmy informatyzację urzędów, załatwianie biznesów w jednym okienku Tuska i co z tego wyszło? Zieloni jesteśmy całkowicie.
Bezpłatnie
Dodane przez Monto, w dniu 18.02.2012 r., godz. 13.18
Usługa reklamowana jako bezpłatna, ale tak naprawdę jest płatna. Płacą za nią wszyscy podatnicy opłacając stanowisko osoby obsługującej usługę, operatora telefonicznego itym podobne. Kolejny pomysł na rozpuszczenie pieniędzy podatników pod szyldem bezpłatności.
Dodane przez pepe, w dniu 19.02.2012 r., godz. 07.31
ten tel na zdjęciu to samsung?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl