Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Znikają samochody

Ikona
(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.58)

W ostatnim tygodniu w powiecie wyszkowskim doszło do trzech kradzieży osobówek. Dwóch kierowców pozostawiło otwarty samochód z uruchomionym silnikiem. Policja alarmuje o zachowanie zdrowego rozsądku i niepozostawianie pojazdu bez odpowiedniego zabezpieczenia.

6 lutego zgłoszono, że spod banku w Zabrodziu skradziono grafitowo-srebrnego nissana qashqai’a. Kierowca samochodu udał się do banku pozostawiając włączony silnik i kluczyki w stacyjce. Nieznany sprawca wykorzystał okazję i odjechał nissanem. Straty poniosła firma z Piotrkowa Trybunalskiego. Postępowanie prowadzi KPP w Wyszkowie.
Trzy dni później doszło do podobnego zdarzenia. Mieszkaniec Wyszkowa zostawił otwartego forda mondeo z uruchomionym silnikiem. Oliwkowy ford zniknął z terenu posesji 9 lutego.
10 lutego na policję zgłosił się kierowca samochodu ciężarowego. Powiadomił, że z parkingu na terenie jednej z firm transportowych w Wyszkowie skradziono niebieskiego fiata scudo. Zgłaszający, w niedzielę 5 lutego, pozostawił fiata na firmowym parkingu i wyjechał w trasę. Po powrocie, w piątek 10 lutego, stwierdził, że samochodu nie ma. Postępowanie prowadzi wyszkowska komenda.

***
Kradzież samochodu czy włamanie do niego to zdarzenia, które mogą przydarzyć się każdemu jego posiadaczowi, ale jeśli podejmie czynności zabezpieczające może je znacznie ograniczyć.
Wychodząc naprzeciw takiemu problemowi policja przedstawia kilka porad utrudniających sprawcy dokonanie przestępstwa lub wykroczenia:
1. Zamykaj drzwi i okna za każdym razem, gdy opuszczasz samochód
2. Nie zostawiaj żadnych dokumentów w samochodzie, a zwłaszcza dowodu rejestracyjnego i polisy ubezpieczeniowej
3. Kluczyki zawsze zabieraj ze sobą, nawet jeśli samochód pozostawiasz w garażu
4. Nie zostawiaj nigdy kluczyka w stacyjce
5. Nie zostawiaj bagażu i żadnych przedmiotów w widocznym miejscu, zabieraj je ze sobą lub zamykaj w bagażniku − pozostawienie ich na widoku będzie zachętą dla złodzieja
6. Staraj się parkować w miejscach strzeżonych, nocą unikaj postoju i parkowania w miejscach nieoświetlonych.
7. Zwracaj uwagę na osoby kręcące się przy samochodach i zaglądające do ich wnętrz. Nawet jeśli to nie twój samochód – reaguj! Uwaga! Reaguj bezpiecznie − Twoje życie i zdrowie jest najważniejsze! Powiadom policję i obserwując złodzieja czekaj na jej przyjazd.


Oprac. E.R.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Komentarze

zgroza normalnie
Dodane przez tomek, w dniu 16.02.2012 r., godz. 22.50
zaczynamy znów schodzić na psy.niedługo z samochodów nas zaczną wyciągać.prawo jest chyba zbyt łaskawe dla złodziejaszków a policja zapracowana innymi sprawami.
Dodane przez @@, w dniu 18.02.2012 r., godz. 12.43
Tomek,nie chyba tylko napewno.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl