Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny

„Made in Poland” made in Sylaba

Ikona
(Zam: 15.02.2012 r., godz. 11.00)

Premierowy pokaz najnowszego spektaklu Rewii Dziecięcej „Sylaba” odbył się w sobotę 11 lutego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Motywem przewodnim była polskość – to, jak ją pojmujemy, czym jest w naszym życiu, jakie wartości ofiarowuje w dzisiejszym, globalizującym się świecie.

W widowisku pojawiły się melodie i piosenki znane i lubiane, można było podziwiać bogate, barwne kostiumy i wyszukaną scenografię. Na ekranie pojawiały się obrazy i nagrania, nawiązujące do treści utworów. Podstawowym tematem była polskość, patriotyzm. Nie musi oznaczać on tylko heroicznych czynów, wielkich ofiar, składanych w wyjątkowych, trudnych dla kraju czasach. To również uczciwość, kultywowanie i szanowanie tradycji, tożsamości narodowej, rzeczy możliwe i konieczne w codziennym życiu. W prezentacji padło stwierdzenie, warunkujące takie widzenie patriotyzmu – „w was świat będzie widział Polskę”. Twórcy widowiska tak o tym napisali w programie: „…patriotyzm nie jest pustym słowem, które w dobie europeizacji i globalizacji traci na znaczeniu”. Koncert rozpoczął występ ubranych w biało-czerwone kostiumy artystek, tańczących przy dźwiękach muzyki z serialu „Polskie drogi”. Pojawiła się też ścieżka muzyczna z „Wiedźmina” i „Kilera”. Polskie kino jest jednym z naszych powodów do dumy, podobnie jak gościnność, tradycje, historia, muzyka. Są też rzeczy pospolitsze, choć niemniej wzruszające, które nierozerwalnie wiążą się z tamtymi „wielkimi”, tworząc nasz polski świat: lody Bambino, buty Relax, to też góralski folklor, oscypek. Dziewczęta z „Sylaby” zatańczyły i zaśpiewały koncert, który zaskakiwał widza: obok żywiołowych, grupowych występów były bardzo wyciszone, solowe, prezentowano różnorodne piosenki popowe, rockowe, z repertuaru m.in. Seweryna Krajewskiego, O.N.A., Skaldów, Kombi, Marka Torzewskiego. Obok swoich podopiecznych wystąpiła też opiekunka zespołu, Irena Zdunek. W trakcie koncertu nastąpiło uroczyste pożegnanie sylabianek „emerytek” – Magdaleny Kupiec, Julii Łojek, Sylwii Wojewódzkiej i Mileny Gałązki. Niespodzianką okazało się nagrodzenie osób, które od lat pomagają i wspierają zespół, są jego przyjaciółmi. To Joanna Tomal, reprezentująca firmę poligraficzną „Duet” z Końskich, Dariusz Kopa, właściciel hurtowni „Tkaninex” z materiałami dla działalności estradowej oraz Piotr Semczuk ze studia nagraniowego Studio Realizacji Myśli Twórczych. Autorkami scenariusza i reżyserkami widowiska są Irena Zdunek i Katarzyna Błaszczak, one też, wraz z Niną Wilczyńską, odpowiedzialne są za choreografię. Przygotowaniem wokalnym zajęła się Irena Zdunek, dialogi napisała Aneta Kowalewska, kostiumy przygotowały Irena Zdunek, Nina Wilczyńska, Barbara Deptuła, Katarzyna Błaszczak i Bożena Michalak. O scenografię zadbała Rada Rodziców Rewii Dziecięcej „Sylaba”, grafikę opracowali Katarzyna i Piotr Błaszczakowie, światło efektowe zapewniła firma „Star Light”. Wszyscy zainteresowani mogą kupić płyty z muzyką z widowiska, nagrane przez Studio Realizacji Myśli Twórczych Piotra Semczuka.
E.E.

Komentarze

Made in chała
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 15.02.2012 r., godz. 13.00
Z roku na rok coraz większa tandeta, kicz i amatorszczyzna.
;D
Dodane przez ;D, w dniu 15.02.2012 r., godz. 14.17
'Wyszkowiak' byłeś chociaż, że oceniasz? Bo śmiem twierdzić, że nie... W innym razie pewnie plujesz sobie w brodę, że wywaliłeś 'fortunę' na ten pełen 'tandety, kiczu i amatorszczyzny' spektakl ;] Tak się składa, że w tym roku Rewia zaskoczyła mnie i to ze zdwojoną siłą! To co dziewczyny wyprawiają na scenie, to jak się ruszają i jakie emocje przy tym ukazują sprawia, że nie zawaham się stwierdzić, iż była to najlepsza premiera dotychczas! Wielkie pokłony dla twórców jak i samych artystek! Odwaliliście kawał dobre roboty! Jesteście najlepsi!!!;)
Dodane przez Andy Andy, w dniu 15.02.2012 r., godz. 14.19
Panie dyrektorze jako dj lumen w Hutniku ma pan przecież doświadczenie. Jak pan ocenia show świetlne, które zostało specjalnie ściągniete na te imprezę. Dodam za 15 tyś zł! Taka dodatkowa oprawa. Mnie i moich wielu znajomych nie powaliły te średniej jakości efekty. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.
Przepraszam
Dodane przez wyszkowianka, w dniu 15.02.2012 r., godz. 15.27
Przepraszam za "wyszkowiaka"!!!!!!No coz z gustami sie nie dyskutuje.Jestescie wielkie,dzieki Kochamy WAS.Super
Dodane przez ..., w dniu 15.02.2012 r., godz. 15.51
Amatorszczyzna nie amatorszczyzna, ale tego typu układy lepiej wyglądają w wykonaniu miliona chińczyków na wielkim stadionie. A kilkadziesiąt lat temu równie piękne spektakle podziwiał Adolf.
???
Dodane przez Anonim, w dniu 15.02.2012 r., godz. 19.10
Ludzie, tak sobie was czytam i zastanawiam się kto wypisuje takie brednie? A Sylaba? Jak zwykle fantastycznie! :)
Dodane przez razdwatrzy, w dniu 15.02.2012 r., godz. 22.28
'Wyszkowiak', tak się zastanawiam co do słów twojej krytyki. Piszesz, że amatorszczyzna tak? A powiedz mi czy kiedykolwiek Sylaba podawała się za profesjonalny zespół? Bo z tego co mi wiadomo, to Rewia zawsze przedstawiana była jako amatorska grupa taneczna. Dlatego gdzie twój problem? A po drugie, że tak zapytam, gdzie według ciebie przejawia się ten kicz i tandeta? Bo może coś przeoczyłam;]
Wyszków...
Dodane przez Ice, w dniu 16.02.2012 r., godz. 06.52
Jak zwykle wypowiadają się malkontenci i najwięksi znawcy tematu co skończyli konserwatoria muzyczne i szkoły baletowe. Jak zwykle wyszkowskie małomiasteczkowe fobie i demony że ktoś a nie oni może odnosci sukcesy i co lepsz nawet nie potrafią podpisać się imieniem lub przynajmniej nickiem który może identyfikować takiego zakompleksionego trolla forumowego. Ale cóż w tym miasteczku to jak widać już od kilku lat norma.
lans
Dodane przez jajco, w dniu 16.02.2012 r., godz. 11.07
Brawo "wyszkowiak"- piszesz prawdę, a krytykuja ciebie mamusie, tatusie, babciunie , któr tłumnie przybyły , aby oglądać swoje córki, by potem mić się czym pochwalić sąsiadkom z bloku. Kogo interesuje Sylaba 1. Władze - bo się gdzie podlanbsować 2. Prasę - bo ma o czym pisać 3. Wspomiane rodziny- bo mają się czym pochwalic
sylaba
Dodane przez nick, w dniu 16.02.2012 r., godz. 12.22
to jedno co jeszcze ma Wyszków pozytywnego, co niesie sukcesy i promocję kultury wyszkowskiej.wypracowane przez lata efekty.nawet profesjonaliści wywodzą sie z amatorszczyzny . każdy artysta stąd bierze swój poczatek .W TWORZENIU zespołu jest wielka integracja ,rodzice tez mają swój duży wkład.nie krytykować tego co ma sens,co jest dobre. jak pozbędziecie się Sylaby to już nic nie bedzie i po co Dom Kultury?Według mnie Sylaba powinna więcej lokalnie też. ; w szkołach ,swietlicach,halach ,na wsiach i w miastach okolicznych. Niech przyczynia się do korzystalności ze swojej sztuki , tak bo wypracować taki styl i formę występów,ponieść wiele pracy jest dziełem artystycznym i trudem zbiorowym wartym upowszechniania .
Dodane przez Iza, w dniu 16.02.2012 r., godz. 12.24
Kolejna wspaniała premiera. Szkod tylko, że w oparach skandalu z wyrzuceniem z hutnika grup od p. Wiśniewskiej. Przyznam, że "deptak taneczny" gdyby był tak dofinansowany z naszych pieniedzy jak premiery Sylaby, to by ją przebił.
Dodane przez nie wyszkowiak, w dniu 16.02.2012 r., godz. 13.41
czytam i czytam i nie wierzę, jak pięknie możecie się czuć we własnym piekiełku... kupiłem sobie bilet, poszedłem na przedstawienie i bardzo mi się podobało. Może szału nie było, ale bądźmy szczerzy, Wyszków to mały grajdoł, a ta rewia, sama w sobie ma w nazwie "dziecięca" I te dzieciaki robią fajne rzeczy. Po występie znajomy zabrał mnie na piętro domu kultury i pokazał mi gablotę z trofeami Sylaby... To świadczy o jej poziomie w tej klasie. A Wy tylko narzekacie i narzekacie, ale widocznie tak Wam wygodnie, malkontenci. Żal, że Wasze dziecko tam nie tańczy, czy liczycie po cichu ile i kto na tym zarabia? A niech zarabia, czego tu zazdrościć? Dziewczynki prezentują się ( i dzieciaczki, bo tych na scenie też nie brakowało) wyśmienicie. Nabierają ogłady i doświadczenia na scenie. A tego, czego życzę im z całego serca - niech zostaną w przyszłości wielkimi gwiazdami - niech się spełni! BRAWO i na pohybel malkontentom
Dodane przez kasia, w dniu 16.02.2012 r., godz. 16.08
A ile pracy wkładają w to te dziewczyny!Często kosztem nauki czy czasu wolnego,a nawet wakacji. Przynajmniej się ruszają (i to nie byle jak),nie siedzą przed komputerem.Żeby wszystkim tak się chciało!No i wielka zasługa Pań uczących, one na prawdę pracują z pasją i brawo,że jeszcze im się chce. Wspaniale dziewczyny!Komu się nie podoba niech ogląda, co innego,tylko co w Wyszkowie można ...
Skąd tu tyle znawców?
Dodane przez xyz, w dniu 16.02.2012 r., godz. 16.09
Z tego co mi wiadomo, to Sylaba utrzymuje się z własnych pieniędzy zarobionych na koncertach oraz z comiesięcznej wpłaty artystek. No chyba, że znajdzie się ktoś chętny zasponsorować... Więc o jakich 'naszych' pieniądzach tu mowa?
Dodane przez miki, w dniu 16.02.2012 r., godz. 18.05
dla mnie to była najlepsza premiera sylaby, super choreografie brawo!! Dziewczynki zawsze prezentują się wyśmienicie, z pięknym uśmiechem! Rewia Dziecięca Sylaba to według mnie najlepszy zespół taneczny w Wyszkowie i nie ma sobie równych! Trzymajcie tak dalej :)
Dodane przez miki, w dniu 16.02.2012 r., godz. 18.13
dla mnie to była najlepsza premiera Sylaby, super choreografie BRAWOOO!!!Dziewczynki co roku są na premierze pogodne i uśmiechnięte. Według mnie Rewia Dziecięca Sylaba jest najlepszym zespołem taneczny w Wyszkowie i nie ma sobie równych. Nie wiem jak deptak może porównywać się do Sylaby i myśleć że robią jej konkurencję!! Deptak taneczny niech się chowa!! Rewia Dziecięca jeste najlepsza w Wyszkowie!! Trzymajcie tak dalej :) Czekam na następną premierę napewno będę :)
Dodane przez Anonim, w dniu 16.02.2012 r., godz. 18.36
Rewia Dziecięca Sylaba jest najlepsza w mieście, deptak taneczny nie dorasta jej do pięt. Jak oni mogą porównywać się do najlepszego zespołu tanecznego w Wyszkowie( chodzi o Rewię Dziecięcą Sylabę)
Dodane przez wyszkowianka, w dniu 16.02.2012 r., godz. 21.12
Byłam , obejrzałam premierę i jestem pod wrażeniem. Brawo! Dziewczynki prezentowały się wspaniale a utwór ,,Wielka Dama" to moim zdaniem rewelacja! Gratuluję całej premiery! A złosliwcom i zazdrośnikom proponuję ,,PERSEN FORTE".
Dodane przez Terra, w dniu 17.02.2012 r., godz. 05.01
A w Wyszkowie jak zwykle dorosły człowiek nie może mieć własnego zdania, bo zostanie zakrzyczany przez dzieci. Na jeden komentarz przeciw rzuca się cała DZIECIĘCA rewia i zaczyna pisać: I nie prawda, że w pokojach dach przeciekał, zwłaszcza, że prawie nie padało! Ludzie, godności trochę!!! Mnie się nie podoba i mam prawo o tym pisać, uważam, że to nie jest nawet zabawne, kiedy małe dziewczynki z majtkami na wierzchu i w kozakach za kolano wykonują ruchy pseudotaneczne jakby tańczyły na rurze! Może to się podoba biednym, ukształtowanym przez tv dzieciom, może ich rodzicom, może nawet sponsorom zboczeńcom, ale nie wszystkim ludziom!!! Kultura dla mas robotniczo-chłopskich o guście wyrobionym na MTV. Wstyd!
Dodane przez kaśka, w dniu 17.02.2012 r., godz. 10.58
Ale czy ktoś kogoś zmusza do oglądania tego,co się nie podoba? Są zespoły ludowe,dziewczyny tańczące u P.Wiśniewskiej w spodniach z krokiem w kolanach, wykonujące rap czy dance. Żyjemy w wolnym kraju!
Dodane przez do Terra, w dniu 17.02.2012 r., godz. 12.03
Człowieku lecz się . Swoje zdanie należy mieć co nie znaczy ,że można bezkarnie obrażać innych ludzi , tym bardziej dzieci.Ty piszesz o godności obrażajac tańczace dzieci porównując ich taniec do tańca na rurze . Czy ty napewno jesteś zdrowy bo może przydałby ci sie lekarz psychiatra jeśli widząc tańczace dzieci masz takie skojarzenia. Dla bezpieczeństwa tych dzieci lepij nie przychodź ich podgladać!!!!
Dodane przez Pytanie, w dniu 17.02.2012 r., godz. 12.05
Do Terra . Tobie sie to podobało?Nie podobało ? Czy podniciło? Zastanów się sam nad sobą!
Terra GDERRA ;)
Dodane przez Frost, w dniu 17.02.2012 r., godz. 13.12
Terra niby tak młoda jesteś a piszesz jak byś miała już za soba jesień życia. Więcej radości, uśmiechu i otwarcia na nowe. No a co do gustów to albo je się ma albo nie. Zaś co do do tego czy się podobało czy nie każdy ma prawo ale niech nie stara się przy wyrażaniu swoich opinii zakpić z czegoś w co inni wkładają wysiłek i to za własne pieniądze. Jak niejaki wyszkiwiak i jajco, którzy ne byli nie widzieli a już oceniają. Na marginesie Twoje rozumowanie według zasady "dzieci i ryby głosu nie mają" jest krótkowzroczne.
Dodane przez świadomy!, w dniu 17.02.2012 r., godz. 14.21
Sylabianki cały tydzień koncerty grają dla babć i tatusiów?!? Nie ośmieszaj się takim stwierdzeniem jajco...
Prostactwo
Dodane przez Prawda, w dniu 17.02.2012 r., godz. 15.36
Policz sobie jajco ile koncertów zagrały te dzieci i sobie policz czy starczyłoby babć i tatusiów na taką sumę. Nie ośmieszaj się takimi uwagami, bo aż wstyd, że takich ludzi mamy w tym mieście. A Ty Terra - atakujesz dzieci, uważaj żeby kiedyś ktoś na Twoje dziecko takich obelg nie napisał. Oczywiście podobać się wszystkim nie musi, ale trochę kultury by się przydalo! Ale co Wy jeden z drugim możecie o tym wiedzieć. A daje sobie obciąć rękę, że ani jeden ani drugi nie był na koncercie, bo o ile "wcześniejsza" SYLABA na upartego mogła być uznana za w pewnym sensie powtarzalną o tyle "tegoroczna" SYLABA to skok o 10 pieter wzwyż i to pod każdym względem: choreografii, strojów, przekazu, itp. ! Gratulacje dla ludzi, którzy ogarniają te dzieci, bo wychowujecie pokolenia wrażliwych na sztukę dzieci. A jakbyś jajco i Terra był to byś wiedział, że nawet Egurola i Piróg promuja te dzieciaki, więc chyba obiektywnie jakąs wartośc ich praca ma.
Dodane przez justina, w dniu 17.02.2012 r., godz. 16.37
o matko! nie rozumiem tych dennych zachwytów tym "przeżytkiem", rewia dziececa to kategoria w polsce nie isniejąca od 7 lat, tylko nasza Sylaba prezentuje ten nekro taniec. wymachy nóżek i podskoczki-ludzie Wam sie to naprawdę podoba???????????? zero techniki, tylko reżimowy rygor w postaci równo tanczonych kroków, jak dla mnie mało efektowne! ale niech sobie tancza, wazne ze cos robią , a czy dobrze to juz inna kwestia.
Dodane przez Prawda, w dniu 17.02.2012 r., godz. 21.20
A Moulin Rouge Justina znasz? Co to jest jak nie rewia? To of kors nie to samo, ale chyba można tym dzieciom aspirować choćby to czegoś takiego. I tak, mnie się to podoba i nie sądzę, żeby to był jakiś rygor skoro tyle dzieci tam fika.
z dystansu...
Dodane przez _nathali_, w dniu 17.02.2012 r., godz. 21.23
mam okazję z dużego dystansu obserwować to, co dzieje się w Wyszkowie i rozczarowują mnie małomiasteczkowe kompleksy jego mieszkańców...smutne, że miasto tak wspaniale się rozwinęło przez ostatnie 18 lat, czyli od czasu kiedy opuściłam swoje rodzinne strony, a ludzie chodzą dalej ze słomą w butach...czasy są ciężkie i trzeba poniekąd zrozumieć ich frutracje, ale uderzanie w dzieci to zwykła podłość i pudrowanie własnych kompleksów! co z Was za Polacy, że polskie wartości przekazane w tym spektaklu nazywacie kiczem i tandetą?! władza lansuje się na Sylabie-a na czym ma się lansować?jedyną formacja poza tym zespołem, która zaistniała w Polsce i na świecie to Orkiestra dęta-przy okazji pozdrawiam moich starych przyjacół, którzy grali w niej przed 20 laty:* jeśli chodzi o miliony Chińczyków i występy przed Adolfem-świetna znajomość historii, ale kompletny brak obycia w temacie widowisk tanecznych, zapraszam na Disneya na lodzie tam nie trzeba myśleć wystarczy patrzeć, bo żeby myśleć i rozumieć trzeba mieć parę aktywnych zwoi mózgowych...a twórcy tego spektaklu akurat zadbali o to, byśmy mieli się nad czym zastanawiać... swoją drogą dla mnie "fenomenem" jest wykorzystywanie potęgi ludzkiego mózgu do knucia i szukania problemów, wtedy nie starcza już energii do odczuwania i rozumowania-zastanówcie się nad tym i zanim skrytykujecie pomyślcie, że może mam jednak rację... terra -oczywiście, że masz prawo do własnego zdania, jednak Twoje odniesienia do tańca na rurze-wiesz taniec dzieciaków trudno z czymś takim porównać, no chyba że ma się problemy o których teraz częstro się mówi i wymagają leczenia, wiesz nie chcę Cię obrażać, ale takie osądy i porównania świadczą o Tobie a nie o tych dzieciach, które wierzą w to, co robią i wkładaja w to całę serce-NIE MUSI CI SIĘ PODOBAĆ, ale na porównania musisz uważać...one nie uderzają w te dzieci tylko dają świadectwo o Twoim życiu...pewnie jest smutne... dziękuję "nie wyszkowiakowi"- Twoja opinia jest cenna w tej sytuacji, bo moi Krajanie nie potrafią docenić tego, co mają, a w czym udziału nie biorą...zastanawiam się tylko czy ja wydałabym ciężko zarobione pieniądze by pójść na widowisko, do którego nie mam przekonania, by oceniać ludzi których nienawidzę-tak, to jest właśnie Wasz problem WY SIĘ NIENAWIDZICIE... na koniec o pieniądzach-trudno jest mi zrozumieć, gdy ktoś zagląda do nieswojego portfela...mnie rodzice uczyli, że do wszystkiego dochodzi się ciężką pracą-więc może skupcie się bardziej na tym, a o pieniądze cudze i własne nie będziecie się musieli wówczas martwić!!!czy ktoś, kto wypowiada się w tym temacie w ogóle ma jakąś wiedzę na temat gromadzenia fuduszy w takich formacjach?!co Was intersuje, że na światła poszło 15 tysięcy?!z Waszej kieszeni nie poszła ani złotówka...oprócz wejściówki na koncert-ale to był Wasz wybór, więc na dobrą sprawę powinniście się śmiać sami z siebie, bo tylko głupcy wydaja pieniądze na coś, co jest im zbędne... dziewczynki z Sylaby pozdrawiam i zalecam omijanie takich forów szerokim łukiem-świat dorosłych jest okrutny i póki możecie, starajcie się w nim nie uczestniczyć...jesteście wielkie przez to, co robicie:) dorosłych zachęcam do wybierania rozrywki na własnym poziomie...odejdzie połowa Waszych zmartwień związanych z odbiorem i zrozumieniem tego, co autor miał na myśli... dzieciaki niezwiązane z Sylabą-rozwijajcie swoje talenty niekoniecznie w tym zespole i nie bierzcie udziału w tych przepychankach, zdobywajcie laury swoją ciężką pracą i cieszcie się z prestiżu w swojej kategorii-uczcie się tolerancji, która w dzisiejszym społeczeństwie jest podstawą zdrowych relacji międzyludzkich...nienawiść jest zgubna a oczernianie innych to tylko chwilowy triumf-do pierwszego kontrargumentu, który może Was dotknąć i zaboleć po stokroć...szanujcie siebie, szanujcie innych, szanujcie inne niż Wasze poglądy...nie musicie się z nimi zgadzać, ale musicie się pogodzić z tym, że nie zawsze racja jest po Waszej stronie... Kochani Wyszkowiacy - nie leczcie swoich kompleksów kosztem słabszych, zmierzcie się z kimś lub czymś na swoim poziomie i przekonajcie się jak wtedy blado wypadniecie, bo podłość jest zawsze cięższa od powietrza i szybko ciągnie w dół... tu, gdzie mieszkam, jest trochę bliżej do Europy i to nie dlatego, że mam tylko 60km do granicy z Niemcami...
Zero techniki... tia
Dodane przez Gabi, w dniu 17.02.2012 r., godz. 21.25
A widziałaś tegoroczny taniec z lustrami?! Na pewno nie, bo inaczej szczęki nie mogłabyś z podłogi podniesć tak jak cała klasa z którą byłam na koncercie. Klasa i profesjonalizm. I nie żaden rygor, a synchron;)
TRUE
Dodane przez ker-mit, w dniu 18.02.2012 r., godz. 00.27
_nathali_ NIC DO DAC NIC UJĄĆ. ZAMIĘSCIŁAŚ TYLE PRAWDY ,ŻE NIE WYDAJE MI SIĘ ABY KTOŚ JESZCZE CHCIAŁ WYPOWIEDZIEĆ SIĘ NA TEMAT 'KICZU I TANDETY' NIE PAMIĘTAM ABY WRÓCIŁY Z KONKURSY POZA GRANICAMI KRAJU BEZ ŻADNEJ NAGRODY. NA SZCZĘŚCIE WYSZKÓW TONIE W ZAZDROŚCI , DZIEWCZYNY PODBIJAJCIE SCENY ŚWIATA. BO TE ZADUPIE O TAŃCU NIE WIE NIC. TAK NAJLEPSZE JEST TO ABY KUPIĆ BILET TYLKO PO TO BY 'POJECHAĆ' PO TYCH DZIEWCZYNACH NA TAKICH FORACH SKORO PO RAZ KOLEJNY POKAZALA 'TANDETĘ' SKORO RAZ CI SIĘ NIE SPODOBAŁA TO PO CO MARNUJESZ PIENIADZE NA KOLEJNY SPEKTAKL? DOCEŃCIE TO !
Dodane przez ternit, w dniu 18.02.2012 r., godz. 00.31
taniec z lustrami walc rahela a taniec rozpoczynający ? balet wielka dama i ta piosenka z Eurowizji i oczywiscie tak rozciagniete syllabianki wyginajace sie na rusztowaniu do utworu ewy farny dla was sylaba tkwi w jednej formie tańca REWIOWEGO? to gratuluję znajomości gatunków tanecznych przypomnijcie sobie tamtoroczne widowisko w którym włączono do programu otwory Jacksona ?
...
Dodane przez Sasza, w dniu 18.02.2012 r., godz. 09.50
Ludzie którym się nie podobał występ Sylaby to Trolle ...
Dodane przez Karolina, w dniu 18.02.2012 r., godz. 09.53
do jajco- kogo interesuje Sylaba? zapomniałeś dopisać, że międzynarodowe festiwale ;)
Rewia zawsze górą :)
Dodane przez Ania, w dniu 18.02.2012 r., godz. 10.41
Bardzo podobało mi się stwierdzenie, że deptak nie dorównuje 'Sylabie', do pięt. Z roku na rok premiera Rewii jest coraz lepsza i równie zaskakująca. Uważam, że spektakl który odbył się na scenie był fantastyczny. Dziewczyny (Sylabianki) wiedzcie, że zawsze trzymam za was kciuki. Jesteście najlepsze, pozdrawiam was serdecznie Ania :)
Dodane przez o wszystkim, w dniu 18.02.2012 r., godz. 20.38
SYLABA nie ma z kim rywalizowac w wyszkowie przyznajcie sami. Nie licząc 'miłych' komentarzy na facebooku od strony pewnego zespołu. Czy widzieliscie kiedys aby sylaba na wlasnej strony wypisywala opinie odnosnie nowego spektaklu pani Wiśniewskiej? Zeby obrazala inne zespoly na wlasnych profilach. Są wzloty i upadki. Deptak nie dorównuje sylabie do pięt .Nie porównujcie tych zespołow. Sylaba pokazuje swoja klase nie tylko przez to jak tanczy a to kim jest na codzien, jak sie odnoszą i zachowują. Najpiekniejsze jest to ze maja ogromne serduszka dzieki ktorym graja charytatywne koncerty. Patrząc na dzieci ogladajace taki spektakl łzawią oczy ;.(
Dodane przez Anonim, w dniu 18.02.2012 r., godz. 20.39
Dziewczyny nie sztuka jestwyjsc na scene w ubraniach prosto z 'wieszaka'. A stworzyc coś samemu
żen żen żenada
Dodane przez Gabi, w dniu 18.02.2012 r., godz. 23.37
Anonim nie ośmieszaj się! Przecież wszyscy wiedzą, że Sylaba sama sobie projektuje i szyje stroje! Może Ci się to w pale nie mieści, bo kostiumy są zjawiskowe, ale to nie są ciuszki ze sklepu! A tak w ogóle to jak jestes taki krytyk to się podpisz, a nie anonimowy bohater!
Dodane przez Jaś, w dniu 19.02.2012 r., godz. 09.48
oj! Nie ma się czym tak ekstytować - choć mnie taka forma nudzi i trochę śmieszy - uważam, że jeśli bierze w tym, z niekłamanym entuzjazmem udział tyle dziewcząt - to niech się tym cieszą i fascynują! :) Może się im w głowach od tego nic nie przewróci. Może to nie jest wielka sztuka - ale zawsze...
sYLABA TO BANDA DZIECI NIE UTALENTOWANYCH
Dodane przez ŻALLL SYLABY, w dniu 19.02.2012 r., godz. 13.18
Komu teraz sie chce chodzić na ''koncerty '' sylaby . Kiedys sylaba miała lepsze ''koncerty'' teraz są do kitu pare pajacyków zrobionych na scenie i tyle. Sylabe popsóły dzieci nie mające żadnego talentu teraz praraktcznie może dostać sie tam każdy! Tam są tylko beztalęcia , zdaża sie 3 -4 osoby które praktycznie maja talent ! A wgl . popatrzcie jak one spiewają jesli można tak powiedzieć że , wogóle śpiewają bo dla mnie to one tylko piszczą ! Czy sylaba do równuje deptakowi ? Kiedyś nie ale , teraz powoli dorównuje !
XXX
Dodane przez Czytam i nie wierzę..., w dniu 19.02.2012 r., godz. 15.30
Do 'ŻALLL SYLABY'- słońce najpierw sięgnij po słownik a dopiero potem zacznij się udzielać... Z twoje wypowiedzi wnioskuję, że albo jesteś jeszcze w podstawówce albo większość swej edukacji przewagarowałaś. A dwa ostatnie zdania twojej wypowiedzi trochę się kupy nie trzymają, chyba ci się nazwy pokręciły. Także to tyle, reszty komentować nie będę bo nawet mi się nie chce, wszystko zostało idealnie napisane przez _nathali_, nic dodać nic ująć.
Dodane przez do gabi, w dniu 19.02.2012 r., godz. 16.42
żen żen żenada Dodane przez Gabi, w dniu 19.02.2012 r., godz. 00.37 Anonim nie ośmieszaj się! Przecież wszyscy wiedzą, że Sylaba sama sobie projektuje i szyje stroje! Może Ci się to w pale nie mieści, bo kostiumy są zjawiskowe, ale to nie są ciuszki ze sklepu! A tak w ogóle to jak jestes taki krytyk to się podpisz, a nie anonimowy bohater! .............................................................................................. Przepraszam ze to tak zabrzmialo. ale kompletnie zle zrozumiala. doceniam tutaj prace tych pań w tym ze same stroja robią i je cekinują. A dodaje ze nie sztuka jest kupic cos z bazarku i wygladac kazda inaczej . tylko zrobic cos samemu z wlasna wyobraznia
do anonim-sorry
Dodane przez Gabi, w dniu 19.02.2012 r., godz. 18.44
Sorry, już teraz rozumiem;)
do 'Iza'
Dodane przez ., w dniu 19.02.2012 r., godz. 21.34
Kolejna wspaniała premiera. Szkod tylko, że w oparach skandalu z wyrzuceniem z hutnika grup od p. Wiśniewskiej. Przyznam, że "deptak taneczny" gdyby był tak dofinansowany z naszych pieniedzy jak premiery Sylaby, to by ją przebił. To nie grupy zostały wyrzucone tylko instruktorzy rzucili pracę ;)
DO ŻALLL SYLABY
Dodane przez Antoni, w dniu 20.02.2012 r., godz. 06.24
Do ŻALLL SYLABY - nie ośmieszaj się specjalisto od choreografii i tańca.
Dodane przez Dorosła, w dniu 20.02.2012 r., godz. 10.44
Jak czytam te komentarze to tyko jedno przychodzi mi do głowy . Dziewczyki z ,,Deptaka" nie zazdroście ,,Sylabie" tylko bierzcie się do pracy. Słysząc o rywalizacji obu zaspołów byłam na ubiegłorocznym ,,Deptaku" i na tegorocznej premierze ,,SYLABY" . Dla mnie trudno jest porównywać oba występy ponieważ , bo to zupełnie inne szkoły i mim zdaniem ( nie fachowca) inny cel. ,,Sylaba " to rewia z bardzo duzym doświadczeniem w organiozowaniu takich przedstawień . W ,,Deptaku " raczej chodziło o to aby dzieci które chciały się tam zapisać przynajmnie raz wyszły na scenę. Nie chcę tu nikogo krytykować , obie formy sądząc po zainteresowaniu i liczbie chętnych dzieci bardzo potrzebne. Ale czy ktoś słyszał aby formacje z ,,Deptaka" brały udziła i wygrywały jakiekolwiek przeglądy ,festiwale itp. Ja nie widze powodu aby miały ze sobą rywalizować poprostu uważam ,że mają inne cele. Tylko po co nastawiać przeciwko sobie tańczące tam dzieci , a jest to niestety wina dorosłych.
kicz i komercja
Dodane przez Fanka, w dniu 20.02.2012 r., godz. 13.02
W czym objawia się kicz i komercja Sylaby? M.in. w tych tandetnych, zacekinowanych, zeszłosezonowych strojach. Dziewczęta odziane od małego paluszka u nogi a na szyi kończąc w połyskujące, wycekinowane fartuchy to naprawdę nic nadzwyczajnego. Jedyne czego im jeszcze brakuje to drugie tyle lateksu.. A co do tego, że jest to "pokolenie wrażliwych na sztukę dzieci"- wrażliwych może i tak ale jedynie na swoim punkcie. Dziewczęta "wychowywane" przez Sylabę stają się egoistycznymi, zapatrzonymi w siebie "upadłymi gwiazdkami", które z biegiem czasu zaczynają uważać się za lepsze od innych "zwykłych" ludzi, a swoją pogardę i wyższość okazują na każdym kroku. Ot, wrażliwi młodzi ludzie!
Dodane przez do Fanki, w dniu 20.02.2012 r., godz. 13.49
Kobieto ile w tobie zawiści i goryczy. Na tobie świat się nie kończy. Swoje niepowodzenia można wyleczyć nie obrażajac innych. Trochę uśmiechu na codzień i będzie lepiej.
Dodane przez to smutne, w dniu 20.02.2012 r., godz. 14.52
Bardzo dobrze ktos napisal nie ma co tu porównywać sylaby do deptaka. I to dzieciom robia wode z mozgu mowiac ze przez sylabe zostal wyrzucony deptak oj przepraszam TEATR TAŃCA a artykul czytalam na tej stronie ze sami z pracy zrezygnowali. gdzie potwierdza to dyrektor hutnika. czy deptak ma swoją gablotę ? oprocz artykulu w gazecie ze wydal swoj nowy spektakl chyba nigdy nie dowiedziałabym sie o jego isteniu ) stawiaja dzieci na rywalizacje cos mi swita w glowie ze jakis czas temu na profilu jednej z mojej kolezanek (tanczaca u p. W )artyski zaczely sobie urządzac opinie na to jak sylaba wygladala co robila w czym tanczyla obrazajac te istoty. Czy widzialyscie z ust dziewczyn z rewii aby tak obrazaly inne zespoly ? aby razem z swoimi nauczycielami wypisywaly o cekinowych majtkach ktorych tylko brakuje sylabiankom. moze to nie wina dzieci ze potrafia tylko przez chamstwo dostac sie na wyzyny ?
Dodane przez Ken, w dniu 21.02.2012 r., godz. 11.11
Opowiedzcie kulisy waszego sukcesu w programie "mam talent". Wyszło szydło z worka i charaktereki
Drogi Kenie...
Dodane przez Barbie, w dniu 21.02.2012 r., godz. 20.11
Drogi Kenie, możesz zdradzić co masz na myśli?
Dodane przez :(, w dniu 22.02.2012 r., godz. 13.32
Z roku na rok jest co raz gorzej. Zawsze te same stroje i wogóle, choreografia zawsze podobna, tylko pozmieniana kolejnośc. na prawdę, kiedyś było to coś, teraz niestety kiepściutko z Wami Droga Sylaby...
do :(
Dodane przez Prawda, w dniu 22.02.2012 r., godz. 16.03
ubolewam, ze nie bylas/byles na "Made in Poland", bo ta żenująco nieuzasadniona znajomością tego spektaklu wypowiedź na to wskazuje:)
Dodane przez a mowcie co chcecie, w dniu 22.02.2012 r., godz. 16.29
moze maja te same stroje ale wygaldaja wszysckie przepieknie i co najwazniejsze NIE MUSZA KUPOWAC ICH SAME docencie to ze same zalozycielki wykonuja rocznie po tysiac sztuk ;)
Dodane przez J., w dniu 23.02.2012 r., godz. 07.42
ach sylaba.... dziewczynki uśmiechnięte na scenie, zapłakane za kulisami... Pozdrawiam Panią Zdunek, która po osiągnięciu monopolu w Hutniku uważa, że wyżej wspomniane dziewczynki są maszynkami do tańczenia bez uczuć.
Życiowa prawda.
Dodane przez Woolf, w dniu 23.02.2012 r., godz. 22.54
Mając 14 lat moja wychowawczyni wpisała mi się do pamiętnika i napisała mi życiową prawdę. W tamtym czasie, a minęło już ponad dwadzieścia lat nie rozumiałam za bardzo tego wpisu, ale po tylu latach zrozumiałam i widzę , że te słowa pasują do wszystkich tych którzy obrażają ''SYLABĘ'' i Panią Zdunek, a są to zapewne życiowe niedorajdy które potrafią tylko krytykować, a same w swoim życiu nic nie osiągnęły. Oto słowa prawdy: ''Choćby twe serce się rwało na strzępy, choćby twe serce z bólu pęknąć miało, to Ty nie płacz bo ludzie to sępy, spodlą, wyszydzą i jeszcze im mało''. Pozdrawiam całą "SYLABĘ". Nie przejmujcie się sępami, życiowymi niedorajdami i zakompleksionymi bufonami.
puenta
Dodane przez _nathali_, w dniu 25.02.2012 r., godz. 07.54
święta prawda Woolf, która jest doskonałą puentą tej dyskusji...Kochani słodkiego miłego życia , jest jeszcze tyle gór do zdobycia:)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl