Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Wichry Namiętności z PTM FITLAND w finale

Ikona
(Zam: 08.02.2012 r., godz. 10.20)

W niedzielę 5 lutego w hali WOSiR w Wyszkowie rozegrane zostały spotkania pierwszej rundy play-off Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej, które wyłoniły pary zespołów, które będą walczyć o poszczególne miejsca w lidze. W finale rozgrywek zmierzą się Wichry Namiętności i PTM FITLAND.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu PTM FITLAND rywalizował z naszą redakcyjną drużyną, WOK Hutnik Wyszkowiak. Było to spotkanie półfinałowe, decydujące o tym, który z zespołów trafi do wielkiego finału rozgrywek. Nasza drużyna podeszła do niego osłabiona brakiem pierwszego rozgrywającego, który w poprzednim meczu obu drużyn doznał kontuzji kolana. Pierwszego seta od początku zdominowali siatkarze PTM-u. Broniący tytułu zespół nie pozostawił najmniejszych złudzeń rywalom, wygrywając 25:12. Pierwsza faza drugiej odsłony zapowiadała podobny scenariusz. Po początkowej, wysokiej przewadze PTM-u nie zostało jednak właściwie nic, gdy w końcu swoją grę uporządkował WOK. Aż do samej końcówki oba zespoły prowadziły wyrównany bój. Ostatnie akcje należały jednak do PTM. Zespół ten wygrał 25:23, a tym samym 2:0 w całym meczu.
W tym samym czasie na przeciwległym sektorze hali toczyło się drugie spotkanie półfinałowe, Wichry Namiętności kontra X-Team. Faworyzowane Wichry stoczyły prawdziwą batalię o wejście do finału. Czarny koń rozgrywek, X-Team od początku pierwszego seta narzucił rywalom bardzo wysokie wymagania. Aż do samej końcówki, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na niewielkie prowadzenie, aby potem szybko je stracić. O zwycięstwie w pierwszej partii zadecydowała gra ,,na przewagi”. W niej kibice obejrzeli cały wachlarz niekonwencjonalnych akcji i zmiennych, boiskowych nastrojów obu zespołów. Trzech piłek setowych nie wykorzystał X-Team, dopiero piątą natomiast Wichry Namiętności, w osobie Konrada Chrzczonowskiego, który potężnym zbiciem z piłki przechodzącej zakończył seta 33:31. Drugą odsłonę od prowadzenia 3:0 rozpoczęli triumfatorzy pierwszej partii, X-Team szybko jednak odrobił straty i dalej oba zespoły szły łeb w łeb. W końcówce Wichry zdołały odskoczyć rywalom na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca wygranego 25:22 seta. Wichry Namiętności zmierzą się więc o pierwsze miejsce w rozgrywkach z PTM-em FITLAND, natomiast X-Team powalczy w ,,małym finale” z drużyną WOK-u Hutnik Wyszkowiak.
Ostatnie niedzielne spotkanie było również nieoczekiwanie zacięte. W walce o prawo gry o piąte miejsce Rybno zmierzyło się z Camperem VIP. Grający w osłabionym składzie VIP-y, stawiły bardzo twardy opór faworyzowanemu przeciwnikowi. W pierwszym secie Camper przez długi czas prowadził, w drugiej fazie partii Rybno przejęło jednak inicjatywę i ostatecznie wygrało 25:22. Jeszcze bardziej wyrównana była druga odsłona. Od początku oba zespoły toczyły walkę punkt za punkt. Rybno wykorzystywało braki kadrowe rywali grając często środkiem, Camper był z kolei nie do zatrzymania na lewym skrzydle. O zwycięstwie przesądziła po raz kolejny tego dnia walka ,,na przewagi”. Więcej zimnej krwi podczas długich wymian zachowali siatkarze Rybna, wygrali 31:29, a tym samym 2:0 w całym meczu.
Stawkę zespołów, które w kolejną niedzielę rozstrzygną o ostatecznej klasyfikacji ligi uzupełnia LO Nowy Wyszkowiak, który z powodu dyskwalifikacji UKS-u Polonez uzyskał bezpośredni awans do meczu o V miejsce. Tam przeciwnikami ,,dziennikarzy” będą zawodnicy reprezentujący Rybno. Camper VIP automatycznie zajmuje siódme miejsce w lidze.

W niedzielę 12 lutego rozegrane zostaną spotkania finałowe fazy play-off. Mecze będą odbywały się w następującej kolejności:

- godz. 16.00 – mecz o V miejsce – Rybno – LO Nowy Wyszkowiak,
- godz. 17.00 – mecz o III miejsce – WOK Hutnik Wyszkowiak – X-Team,
- godz. 18.00 – mecz o I miejsce – Wichry Namiętności – PTM FITLAND.
- około godziny 19.20 – oficjalne zakończenie ligi, rozdanie nagród.
Wszystkich sympatyków siatkówki z Wyszkowa oraz okolic serdecznie zapraszamy na trybuny hali sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Geodetów 45 w Wyszkowie.

Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl