Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Rekreacja w Rybienku Nowym

(Zam: 08.02.2012 r., godz. 10.42)

Coraz bliżej do realizacji strefy rekreacji w Rybienku Nowym. Gmina Wyszków w styczniu podpisała umowę z samorządem województwa na dofinansowanie zadania. To otwiera drogę do ogłoszenia przetargu na wykonanie obiektu.

Samorząd otrzyma 316 596 zł z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na inwestycję wartą 519 095 zł. Jego przedstawiciele dzięki niej chcą nie tylko ponieść standard życia mieszkańców Rybienka Nowego, ale też skłonić do osiedlania w miejscowości kolejne osoby.
- Strefa ma służyć nie tylko dzieciom, ale przede wszystkim całym rodzinom. Urządzenia do rekreacji przeznaczone będą dla osób w każdym wieku i o różnej kondycji fizycznej – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Mamy nadzieję, że zachęci ona do kupowania działek i budowania domów.
W Rybienku Nowym powstanie plac z zabawkami i zestawami sprawnościowymi, linowymi i sportowymi, wykonany z bezpiecznej nawierzchni syntetycznej amortyzującej upadki z urządzeń. Dla każdej grupy wiekowej mają być dobrane odpowiednie urządzenia, dostosowane wielkością, stopniem złożoności i trudności. Samorząd zapewnia, że będą solidnie wykonane, gwarantując wieloletnią trwałość.
W strefie staną też ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, itp., otoczone ogrodzeniem i oświetlone. Będzie też urządzona zieleń.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl