Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Potrzeba około 10 tys. zł

(Zam: 08.02.2012 r., godz. 10.46)

Żadna kwota nie wpłynęła dotychczas na konto, z którego pieniądze zostaną przekazane na zakup sztandaru dla Wyszkowa. Tymczasem komisja heraldyczna zgłosiła do jego projektu swoje uwagi.

W sprawie projektu herbu Urząd Miejski, zgodnie z wolą radnych, prowadził konsultacje z mieszkańcami, zbierając od nich uwagi i opinie. W ich wyniku naniesiono kilka poprawek, między innymi bardziej wyeksponowano datę 1502, czyli roku nadania Wyszkowowi praw miejskich. Obchody 510. rocznicy tego wydarzenia samorząd planuje zainaugurować w marcu, odbędzie się wówczas specjalna sesja Rady Miejskiej, koncert artystyczny, ogłoszony zostanie konkurs „Prezent urodzinowy”. W czerwcu, w ramach jubileuszowych uroczystości, zaplanowano koncert Bogusława i Ryszarda Morków, spotkanie z mieszkańcami Wyszkowa, plenerową wystawę fotografii i rozstrzygnięcie konkursu. Wręczenie sztandaru ma odbyć się w sierpniu, podczas wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką.
Zbiórką pieniędzy potrzebnych na jego ufundowanie zajmuje się Społeczny Honorowy Komitet Fundacji Sztandaru dla Wyszkowa, który zaapelował do mieszkańców, instytucji, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych o pomoc. Jak przyznaje jego przewodniczący Julian Bielawski, dotąd nie zgłosiły się do niego żadne osoby zainteresowane wpłatą. Potrzebne jest około 10 tys. zł.
- Jak się polepszy aura, ruszymy do firm, przedsiębiorstw, myślę, że nie będzie większego problemu z zebraniem tej kwoty – mówi J. Bielawski.
Projekt sztandaru został zgłoszony do komisji heraldycznej. Ta zgłosiła do niego kilka uwag.
- Jest kilka kosmetycznych poprawek. Komisja chce m.in. powiększenia orła na płacie – informuje przewodniczący Komitetu. – Zadała też pytanie, dlaczego umieszczono w projekcie szlachecki herb biskupa, a nie biskupi. Zgodnie jednak z informacją, jaką uzyskaliśmy w kurii, w owym czasie biskup posługiwał się właśnie takim herbem – dodaje.
Jak mówi, było też pytanie, dlaczego wokół herbu Wyszkowa znajduje się czerwona, a nie czarna obwódka.
Julian Bielawski deklaruje, że zbiórka pieniędzy potrwa do czerwca.
Zainteresowani wsparciem idei powinni przekazywać pieniądze na konto bankowe Bractwa Ligi Morskiej i Rzecznej w Wyszkowie zlokalizowane w BGŻ S.A. O/O Wyszków, nr 61 2030 0045 1110 0000 0192 4360 z dopiskiem „Sztandar dla Wyszkowa”.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl