Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaBrakuje pieniędzy na inwestycje

(Zam: 01.02.2012 r., godz. 10.30)

Inwestycja w Zabrodziu, którą w tym roku miał realizować powiat zmniejsza swój zakres. Ubyło też pieniędzy, które przeznaczone były na ten cel. Wójt Zabrodzia Adam Ołdak uciął swoje dofinansowanie prawie o połowę. Starostwo natomiast zmieniło nazwę inwestycji, co ma pomóc w otrzymaniu dofinansowania od Ministra Infrastruktury.

Na grudniowej sesji podczas uchwalania budżetu na 2012 rok zaplanowano kwotę 3 mln 700 tys. na inwestycję pod nazwą przebudowa dróg powiatowych na odcinku Niegów-Zabrodzie-Mostówka. Na tę sumę składała się dotacja od ministra infrastruktury w kwocie 1 mln 850 tys. złotych, kredyt w kwocie 925 tys. złotych oraz 925 tys. złotych dofinansowania od wójta gminy Zabrodzie. W zakresie robót, które miały być realizowane w ramach tej inwestycji, oprócz przebudowy dróg o długości 2800 metrów wykonana miała być również modernizacja dwóch mostów w Zabrodziu i Mostówce.
- Były takie ustalenia z wójtem Ołdakiem, że wykonujemy tę inwestycję do połowy. Wszyscy jednak znamy sytuację, jaka jest w gminach. Jeśli nadal tak będzie, że nie będą one miały pieniędzy, to może być tak, że w ogóle nie będą w stanie współfinansować inwestycji. To nie oznacza, że powiat nie będzie wykonywał swoich obowiązków na drogach w danej gminie. Róbmy to, co do nas należy, a nie czekajmy, że ktoś nam dołoży. Gmina Zabrodzie odczuje to już teraz, wójt dokłada mniej i my robimy mniej drogi. Jeśli nie dostaniemy dofinansowania, to w ogóle drogi nie będzie – wytłumaczył wicestarosta

Zdzisław Bocian.
Zarząd wyjaśnił, dlaczego zrezygnowano z odcinka, który był zaplanowany i skąd zmiana nazwy inwestycji. Otóż we wniosku o dofinansowanie nie można łączyć dwóch numerów dróg, dlatego zrezygnowano z przebudowy mostu w Zazdrości, który jest w lepszym stanie. Wykonana zostanie przebudowa mostu w Mostówce, ten nie nadaje się do eksploatacji. Ponadto zostanie wykonane 2200 metrów drogi na odcinku Niegów-Zabrodzie-Mostówka.
Zmienia się także koszt inwestycji. W związku z tym, że wójt Adam Ołdak dokłada do inwestycji tylko 500 tys. złotych, powiat zwiększa kredytowanie do 945 tys. złotych, natomiast zmniejszona będzie o 425 tys. kwota wnioskowanego dofinansowania od ministra infrastruktury.
- Najprawdopodobniej o tym, że nie będzie pieniędzy, wójt wiedział już grudnia, ale dopiero tydzień temu o tym poinformował. Szkoda, bo zmniejszenie kwoty rzutuje na wysokość dofinansowania
Starosta podkreślił, że zmiana nazwy jest bardzo istotna ze względu na to, że ministerstwo infrastruktury przedstawiło tegoroczne priorytety, którymi właśnie są mosty.
Wniosek do ministerstwa infrastruktury pod nazwą „Przebudowa mostu wraz z drogami dojazdowymi” Starostwo będzie składało w lutym.

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl