Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaPo pomoc do posła

Ikona
(Zam: 01.02.2012 r., godz. 10.58)

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu – Henryk Kowalczyk i Krystyna Pawłowicz, otworzyli w Cechu Rzemiosł Różnych swoje biuro.

Poinformowali o tym sami parlamentarzyści oraz przedstawiciele lokalnych struktur partii podczas konferencji prasowej, która odbyła się 24 stycznia.
- W Wyszkowie zdobyłam największą ilość głosów, czuję się zobowiązana wobec wyborców z tego terenu, mam do nich dużą sympatię – mówiła Krystyna Pawłowicz.
Posłanka deklaruje regularne dyżury w swoim biurze dopiero od października, do tego czasu bowiem chce zrezygnować z prowadzenia zajęć na jednej z warszawskich uczelni.
Henryk Kowalczyk, członek sejmowych komisji finansów publicznych oraz rolnictwa, będzie w Wyszkowie w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca w godz. 11.00-13.30. Zainteresowani mogą też odwiedzić go w biurze poselskim w Pułtusku, gdzie parlamentarzysta czeka na interesantów w każdy poniedziałek od godz. 14.00 do 18.00.
- Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do spotkań z parlamentarzystami. To jedyne biuro poselskie działające w Wyszkowie – zachęcał szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Sobczak.
W biurze dostępny też będzie jego pracownik Eugeniusz Zaremba.
- Być może uda się jakieś sprawy załatwić, ale trzeba pamiętać, że PiS jest w opozycji. Oczekiwania wobec nas nie mogą być więc nadmierne, bo jesteśmy przegłosowywani – stwierdziła Krystyna Pawłowicz, która w Sejmie zasiada w komisjach Unii Europejskiej i odpowiedzialności konstytucyjnej.
Posłanka narzekała na działanie większości z nich.
- Jestem rozczarowana. Myślałam, że można tam coś rzeczywiście zrobić. Jest się w wielu sprawach bezsilnym – mówiła. – Wobec opinii niezgodności prawa europejskiego z prawem polskim komisja podejmuje decyzję na korzyść Unii. Sejm jest fikcją w zakresie kontroli prawa unijnego. Otrzymujemy akty po terminie. Wszystko, czego się człowiek nie dotknie, jest prawnie wadliwe – dodała.
K. Pawłowicz krytykowała też decyzję przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który nie przyznał Telewizji Trwam możliwości cyfrowego nadawania w ramach tzw. multipleksu.
- Udzielenie odmowy jest sprzeczne z ustawą o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz narusza wolności konstytucyjne – uznała. – To testowanie, na ile można naruszać wolność słowa.
- Wiele osób uznaje to za zamach na wolność słowa i demokrację – podkreślił Henryk Kowalczyk.
- Ten Sejm powinien być rozwiązany – zaznaczyła. K. Pawłowicz.
Przedstawiciele PiS-u krytykowali też sposób finansowania szkół przez państwo i niskie subwencje.
- O cztery miliardy więcej wydadzą samorządy na bieżące funkcjonowanie oświaty niż wynosi subwencja – powiedział H. Kowalczyk.
- Próbuje się nas zmusić do pewnych ruchów oszczędnościowych – mówił lider miejsko-gminnych struktur PiS Adam Warpas. – To stawianie pod ścianą – zauważył.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Iza, w dniu 02.02.2012 r., godz. 07.35
Państwo posłowie może wy zrobicie porządek z trzecim i niepotrzebnym burmistrzem w tak małym i biednym mieście? Trzeci wyszkowski burmistrz to wasz partyjny kolega Warpas.
Dodane przez k, w dniu 02.02.2012 r., godz. 07.46
4 godziny w miesiacu zeby sie nie przepracowali :-) a pomieszczenie kosztuje z naszych podatkow
Dodane przez j23, w dniu 02.02.2012 r., godz. 08.18
Jzo,głosowaliśmy tylko na Nowosielskiego.Biedne miasto,JEDEN burmistrz.Kto za????
Dodane przez Zdzich, w dniu 02.02.2012 r., godz. 09.10
Jeden burmistrz i najlepiej żeby to nie był Nowosielski ani Mróz a tym bardziej Warpas. Za Nowosielskiego mamy desant wywalonych z POczty PL
Dodane przez Bożena, w dniu 02.02.2012 r., godz. 14.25
Jak pan pośle uważa trzymanie się stołka przez Warpasa za wszelką ceną mimo sprzeciwu społeczeństwa, które uważa, że trzech burmistrzów w Wyszkowie to zbytnia rozrzutność?
Dodane przez Ken, w dniu 02.02.2012 r., godz. 14.51
Ratunku, pomocy! Panie Kowalczyk pomocy. Warpas z PiS przykleił się do żłoba i nie można go oderwać! Ratunku,pomocy panie Kowalczyk!
do Zdzicha
Dodane przez qwerty, w dniu 02.02.2012 r., godz. 21.44
Zdzichu, oprócz Nowosielskiego i Mroza w ostatnich wyborach startowali Londzin, Bocian, Warpas. Ktoś z nich? No chyba nie powiesz, że tak. W każdym razie zaproponuj kogoś byle nie kolejną ambitną miernotę z przerośniętymi aspiracjami
qy
Dodane przez Zdzich, w dniu 02.02.2012 r., godz. 23.02
Na takie propozycje jeszcze zawcześnie.
Dodane przez Event, w dniu 03.02.2012 r., godz. 11.23
Może nie wiem jeszcze na kogo warto będzie postawic w koleinych wyborach, ale wiem już z całą pewnością na kogo nie można głosować
Dodane przez Elala, w dniu 03.02.2012 r., godz. 12.57
Prezes Sobczak siedzi cichutko na swoim stołeczku członka komisji rewizyjnej gdzieś tam i swoje bierze, ryczałt za bycie radnym też bierze. Czy jest moim reprezentantem?
Dodane przez Jan 4P, w dniu 04.02.2012 r., godz. 12.30
Pogonić te towarzystwo partyjne, wszelkie. Platformę, PSL, PiS i Komuchów gdziekolwiek by się nie przykleili. Garstki oszołomów kręcą całym miastem. Na zebraniach po kilka, kilkanaście osób.
Dodane przez Ulaa, w dniu 06.02.2012 r., godz. 13.36
Jedno miasto,jeden brmistrz.Małe miasto,mniej pieniędzy,mniejsze inwestycje,mniej biurokratów.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl