Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyDla wypoczynku i rekreacji

(Zam: 05.10.2010 r., godz. 11.43)

Władze szykują zmiany w miejskim parku. Będzie pasaż wzdłuż skarpy, urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych i zabawy dla dzieci, zdemontowane zostaną także fundamenty niedoszłej szkoły muzycznej. By doszło do realizacji planów, samorząd ubiegać się będzie o unijne pieniądze.

Miasto przygotowuje projekt rewitalizacji parku. Jego elementem będzie między innymi plac wybudowany w tym roku przy kościele św. Idziego. Jeśli uda się uzyskać unijne pieniądze, miasto będzie mogło liczyć na zwrot 85 proc. kosztów tej inwestycji, za którą gmina zapłaciła z własnego budżetu.

Najważniejsze jednak, co nowego w miejskim parku zamierza zrobić samorząd. W ramach projektu planuje na skarpie wzdłuż parku wybudować ciąg pieszy wraz z oświetleniem na odcinku od mostu kołowego w kierunku mostu kolejowego. Koszt przedsięwzięcia ma wynieść około 400 tys. zł.
Gmina zamierza także wykonać prace wewnątrz parku. Chce zdemontować fundamenty planowanej niegdyś szkoły muzycznej i odkryć stare. Konstrukcja ta zostanie podświetlona, przykryta płytą pleksi, po której będzie można chodzić. Wszystko zostanie uzupełnione tablicą informacyjną – w parku bowiem jeszcze przed wojną stał XIX-wieczny pałac, w którym funkcjonowała szkoła. Został zniszczony w trakcie II wojny światowej.

Obecne urządzenia do zabawy dla dzieci zostaną przeniesione bliżej urzędu i uzupełnione. Zostaną także zamontowane urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych.

– To będzie część rekreacyjna parku, tu, gdzie są młodsze drzewa. W części historycznej park będzie pełnił funkcję wypoczynkową – tam też znajdować się będą odkryte fundamenty – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Jeśli nie dostaniemy funduszy, chcemy przynajmniej wybudować ciąg pieszy na skarpie i być może rozbudować plac zabaw.

Całościową koncepcję parku przygotowuje pochodząca z Wyszkowa, pracująca w jednym z warszawskich biur projektowych, Ewelina Śliwka. Ma być gotowa do końca roku.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl