Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2020 r., imieniny Hieronima, Wery

Książka o parafii

(Zam: 25.01.2012 r., godz. 10.44)

Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny wydała książkę. Publikacja „Na chwałę Bogu” to historia pierwszego dziesięciolecia parafii. Pomysłodawcą i autorem książki jest proboszcz, ksiądz Kazimierz Wądołowski.

W 2011 roku parafia obchodziła swoje dziesięciolecie. Rocznica okazała się bardzo dobrym momentem na podsumowanie, opowiedzenie i przypomnienie parafianom minionych lat. We wstępie książki „Na chwałę Bogu” ksiądz Kazimierz Wądołowski pisze o powodach jej powstania i treści:„Podsumowując – właściwie niedługą historię – zapragnąłem, aby ją spisać i opublikować, obronić przed zapomnieniem” (…). Książka opowiada o tym, czego dotąd może nie poznaliśmy, co działo się gdzieś poza nami, czasami niedostępne dla oczu. Mówi również o tym, co działo się na naszych oczach, w czym wielu z nas uczestniczyło. I wreszcie o tym, co nie działo się nigdy wcześniej w tej społeczności, i co zobaczymy na własne oczy. O tym, co dotyczy nas mnie i Ciebie. Opowiada o powstawaniu parafii (…), ale przede wszystkim o tworzeniu Kościoła w tym najważniejszym z wymiarów, czyli o tworzeniu i rozwoju duchowym parafii. Publikacja jest swoistym świadectwem złożonym przez księży pracujących w tej parafii oraz parafian, którzy w pierwszych dziesięciu latach zmagali się z wieloma problemami, podejmowali wiele wyzwań, aby spełnić oczekiwania nie tylko swoje, przede wszystkim wiernych należących do tej Wspólnoty Kościoła. Ta książka, to także hymn na chwałę Boga – opowiada o wspólnym dziele rąk ludzkich i łasce Boga, któremu wybudowano Dom na ziemi.
Książka podzielona jest na trzy rozdziały. Pierwszy to historia pierwszego dziesięciolecia parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny, w którym spisane są jej początki, rozwój, budowa kaplicy, plebanii i kościoła. Opowiada on także o najważniejszych wydarzeniach i momentach z życia parafii.
Drugi rozdział, poświęcony duszpasterstwu, opisuje wspólnoty modlitewne, wspólne pielgrzymowanie, koncerty organizowane przez parafie, a także spływy kajakowe, obozy i półkolonie dla dzieci i młodzieży.
Ostatni rozdział przedstawia księży, którzy pełnili posługę przez ostatnie dziesięć lat. W książce przybliżono życiorysy duszpasterzy: Kazimierza Wądołowskiego, Włodzimierza Gałązki, Dariusza Izbickiego, Łukasza Rybińskiego, Sławomira Brutkowskiego, Grzegorza Stankowskiego, Krzysztofa Chodkowskiego oraz Leszka Rukata.
Redagowaniem książki zajęli się: Halina Kozikowska, ksiądz Stanisław Urbański oraz ksiądz Włodzimierz Gałązka. Książkę można nabyć w kancelarii parafialnej.

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl