Dziewczęta z I LO walczą o podium

(Zam: 18.01.2012 r., godz. 10.24)

W czwartek 12 stycznia w hali sportowej przy LO im. Królowej Jadwigi w Warszawie, żeńska reprezentacja siatkarska I LO im. C. K. Norwida zmierzyła się z drużyną gospodarzy w ramach rozgrywek Szkolnej Ligi Siatkówki. Podopieczne trener Urszuli Siankowskiej pokonały rywalki 2:0 (25:21, 25:7).

Dziewczęta z I LO z powodzeniem występują w I lidze warszawskiej Szkolnej Ligi Siatkówki. Obecnie rozgrywane są spotkania II rundy rozgrywek. Czwartkowy mecz wyszkowskie siatkarki mogą zaliczyć do udanych. Pierwszego seta co prawda podopieczne trener Urszuli Siankowskiej rozpoczęły od serii zepsutych zagrywek, potem jednak ustabilizowały swoją grę. Na środku niezawodnie grały kapitan zespołu, Olga Siporska oraz Karolina Borzymek, swoje punkty dołożyły również Magdalena Czyż i Monika Przybyłowska. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem reprezentantek ,,Norwida” 25:21.
Drugi set w piłkarskim żargonie można byłoby określić jako ,,gra do jednej bramki”, siatkarsko był to po prostu pogrom. Wyszkowskie siatkarki rozbiły rywalki mocną i powtarzalną zagrywką. Gospodynie były słabsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i w rezultacie oddały drugą partię, właściwie bez walki, 25:7.
Dzięki zwycięstwu 2:0 I LO utrzymuje wysoką, trzecią pozycję w rozgrywkach I ligi SLS dziewcząt.

LO im. Królowej Jadwigi Warszawa – I LO. im. C. K. Norwida Wyszków 0:2 (21:25, 7:25)

Kolejne spotkanie wyszkowskie siatkarki rozegrają we wtorek 7 lutego w Warszawie. Rywalkami będą zawodniczki z LO im. J. Sowińskiego z Warszawy.