Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraRuszyła II faza WLPS

(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.22)

Pierwsza kolejka bez niespodzianek
Po przerwie świątecznej wznowiono rozgrywki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. W niedzielę 8 stycznia rozegrane zostały pierwsze spotkania drugiej fazy rozgrywek, w postaci tzw. ,,małych lig”. Kolejka charakteryzowała się jednostronnymi meczami.

Rozgrywki WLPS w jej drugiej fazie są podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizują najlepsze cztery zespoły pierwszej rundy, w grupie B – cztery kolejne drużyny. Niedzielna kolejka oraz dwie następne wyłonią pary play-off w poszczególnych grupach.
W pierwszym spotkaniu grupy A, zwycięzcy pierwszej fazy rozgrywek, Wichry Namiętności, zmierzyły się z ,,czarnym koniem” ligi, zespołem X-Team. Ciekawie zapowiadający się mecz popsuły braki kadrowe w drużynie X-Team. Grając w osłabieniu, zespół ten nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z silnym rywalem i ostatecznie uległ bez walki 0:2 (15:25, 9:25).
Równolegle rozgrywane było spotkanie WOK Hutnik Wyszkowiak – PTM FITLAND. Nasza redakcyjna drużyna, podobnie do X-Teamu, zagrała w mocno okrojonym składzie. W dodatku, w drugiej odsłonie, groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznał rozgrywający, Maciej Cholewiński. Uraz wykluczył zawodnika z gry, Wyszkowiak uległ natomiast rywalom 0:2 (20:25, 21:25).
Rozgrywki w grupie B rozpoczęło spotkanie Rybna z Camperem VIP. Zapowiadające się ciekawie widowisko całkowicie zdominowali siatkarze z nadbużańskiej miejscowości. Bardzo dobra gra blokiem oraz dobra w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła dała drużynie zasłużoną wygraną 2:0 (25:17, 25:19).
W ostatnim niedzielnym meczu, ,,wielcy przegrani” pierwszej fazy ligi, zespół LO Nowy Wyszkowiak, zmierzył się z UKS-em Polonez. Młodzi reprezentanci Gimnazjum nr 1 na swoje pierwsze zwycięstwo w lidze będą musieli jeszcze poczekać, ponieważ ulegli rywalom 0:2 (16:25, 19:25).
Następna kolejka spotkań zostanie rozegrana w niedzielę 22 stycznia w następującej kolejności:
Grupa A:
- godz. 15.30 – Wichry Namiętności – WOK Hutnik Wyszkowiak,
- godz. 15.30 – PTM FITLAND – X-Team.
Grupa B:
- godz. 16.30 – LO Nowy Wyszkowiak – Camper VIP,
- godz. 16.30 – Rybno – UKS Polonez.
Wszystkich sympatyków piłki siatkowej z Wyszkowa i okolic serdecznie zapraszamy na trybuny hali sportowej WOSiR, przy ulicy Geodetów 45 w Wyszkowie.

Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl