Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraOrkiestra zagrała w Długosiodle

Ikona
(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.28)

Podczas tegorocznego finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Długosiodle, zebrano prawie dziesięć tysięcy złotych. Jak twierdzą organizatorzy, liczba przybyłych na imprezę mieszkańców gminy pozytywnie ich zaskoczyła.

W Długosiodle impreza z okazji WOŚP rozpoczęła się o 14.00. Zebrani mogli podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży z miejscowego Gimnazjum i Zespołu Szkół w Starym Bosewie, wystąpiły również zespoły „Marzenie” oraz „Lider Dance”. Organizatorzy starają się co roku urozmaicać uroczystość, podczas tegorocznych zapewnili przybyłym niezapomniane wrażenia podczas tańca z ogniem, zaprezentowanego przez teatr „Salamandra” z Bartoszyc. Poza tym, można było posilić się pysznymi kiełbaskami z grilla, serwowanymi przez Koło Łowieckie „Bór”, wziąć udział w zabawie fantowej i konkursach, w których można było wygrać m.in. mikrofalówkę i kombiwar. Nie zabrakło też wspomnień – w prezentacji multimedialnej pokazano, jak w ciągu jedenastu lat przebiegały finały WOŚP w Długosiodle. W przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznego wzięło udział około 90 wolontariuszy i organizatorów. Tradycyjnie najbardziej wyczekiwanym momentem było rozpoczęcie licytacji. Wystawiono na niej m.in. gadżety, pochodzące ze sztabu Jurka Owsiaka (kalendarz, kubek, koszulka, apteczka), rzeźbę Kazimierza Sikorskiego i dwa serduszka, przekazane przez Zakład Jubilerski „Asik”. Sprzedano m.in.: apteczkę pierwszej pomocy (50 zł), złote serduszko (250 zł), kubek (250 zł), serduszko srebrne (200 zł), rzeźbę (200 zł), koszulkę (360 zł) i serce na szkle (180 zł). Jak podaje Gminne Centrum Kultury, datki z puszek wynoszą 7 387,08 zł, dochód z licytacji to 1 700 zł, z zabawy fantowej – 850 zł. Razem uzbierano 9 937,09 zł, w przeliczeniu na jednego mieszkańca – 1,23 zł.

E.E.


Organizatorzy dziękują sponsorom WOŚP 2012: Kołu Łowieckiemu „Bór”, Ewie Borczon (kwiaciarnia), Justynie Kowalczyk (sklep Merkus), Danucie Zyśk (sklep obuwniczy), Annie Bedeckiej (Zakład Fryzjerski „Ania”), Krzysztofowi Kucharczykowi („PUB SOKÓŁ 1000”), Janinie Kowalskiej (księgarnia), Zakładowi Jubilerskiemu „Asik”, Ewie i Andrzejowi Sępkowscym (sklep warzywny), Arturowi i Adamowi Icińskim (piekarnia), Grażynie Sikorskiej, Gminnej Bibliotece Publicznej, Renacie i Sławomirowi Brzostkom (sklep przemysłowy), Agencji Ochrony „Wróbel”, Restauracji „U Maliny”, Marcie i Ernestom Gajownikom, Spółdzielni Samopomoc Chłopska, Kazimierzowi Sikorskiemu, Agnieszce i Bogdanowi Kalinowskim (sklep spożywczo-przemysłowy), Jolancie Drózd (Zakład Fryzjerski „Zuzanna”), Jolancie Nagrabskiej-Pisańskiej (EUROPIS), Tomaszowi Ciachowi (ABC Gospodarza), Stowarzyszeniu Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi, Kołu Związku Młodzieży Wiejskiej, Agnieszce i Jerzemu Michalakom (Kwiaciarnia „Agnieszka”) i Adamowi Wołyńcowi (PZU).

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl