Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraHej kolęda, kolęda

(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.32)

W minioną niedzielę w Szkole Podstawowej w Jackowie Górnym po raz XIII odbył się gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Laureaci 12 stycznia wezmą udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Wydarzenie odbyło się 8 stycznia i połączone zostało z licytacją w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminnym przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy Somianka. Wykonawcy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii „A” (klasy I-III) zaprezentowali się przedstawiciele: PSP w Ulasku, ZS w Woli Mystkowskiej, PSP w Kręgach, PSP w Popowie Kościelnym oraz PSP w Jackowie Górnym. Kategoria „B” (klasy IV-VI): PSP w Jackowie Górnym, ZS w Somiance, PSP w Kręgach, ZS w Woli Mystkowskiej, PSP w Ulasku, PSP w Popowie Kościelnym. W ostatniej kategorii „C” (Gimnazjum) kolędy i pastorałki wyśpiewali uczniowie: ZS w Somiance (dwie grupy) oraz ZS w Woli Mystkowskiej.
Występy dzieci oglądało jury, które oceniało dobór repertuaru, oryginalność utworu, ogólne wrażenie artystyczne oraz czystość wokalną. Zasiedli w nim: Andrzej Niemierowicz, Zofia Mosak, Elżbieta Kozon, Elżbieta Walaszczyk i Celina Lewandowska. Pierwsze miejsce w kategorii „A” zajęli uczniowie PSP w Jackowie Górnym: Amelia Kasińska, Inga Pawłowska, Hubert Sobolewski, Adrian Sobolewski i Mateusz Ciach, którzy wykonali utwór „Pójdziemy bracia”. Zespół przygotowała i akompaniowała Aleksandra Kalinowska. W kategorii „B” zwyciężyli uczniowie PSP w Kręgach: Izabela Gałązka, Milena Gołdys, Dagmara Szabłowska. Dziewczęta zaprezentowały utwór „Gdy się rodziłeś Panie”, do występu przygotowała je Elżbieta Końska. Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się przedstawiciele ZS w Somiance: Karolina Gajewska, Magdalena Szczerba, Marlena Szczesna, Katarzyna Turek. Zespół zaśpiewał utwór „Całą noc padał śnieg”. Opiekunem grupy była Elżbieta Kozon.

I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl