Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiWOŚP w Jackowie

(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.34)

Blisko 13 tysięcy złotych zebrała gmina Somianka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 6 tys. 340 złotych to dochód z licytacji, którą tradycyjnie przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Jackowie Górnym.

Z tegorocznej zbiórki wpłynęło o tysiąc złotych mniej niż w roku poprzednim, nie zabrakło jednak darczyńców, ludzi o wielkim sercu, którzy wsparli akcję. Gminni wolontariusze zbierali pieniądze od samego rana. Mieszkańcy gminy w tym roku do puszek wrzucili ponad 6,5 tysiąca złotych. Podobnie jak w latach poprzednich, dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja, która odbyła się po Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej w Jackowie Górnym. Licytację poprowadzili: europoseł Jarosław Kalinowski, baryton z Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi Kazimierz Kowalski oraz była dyrektor szkoły Anna Melion.
Wylicytować można było m.in.: złote i srebrne serca ufundowane przez wójta gminy Andrzeja Żołyńskiego, kolejne dwa złote oraz dwa srebrne ufundował Stanisław Świadkowski, komplet biżuterii srebrnej na akcję WOŚP przekazała wicewójt Agnieszka Salwin, srebrną bransoletkę z kryształkami ufundował wiceprzewodniczący Krzysztof Rakowski, starosta Bogdan Pągowski przekazał obraz „Za zielonym płotem” autorstwa Adama Karpińskiego. Inni sponsorzy przekazali m.in.: kosz wyrobów mięsnych, obrazy, kalendarze, kubki, anioły wykonane przez skazanych z Zakładu Karnego w Popowie Kościelnym, rękodzieła np. choinki z orzechów i makaronu, origami. Jarosław Kalinowski przekazał kilka nietypowych rzeczy – nalewki własnej roboty, które zlicytowano po 100 złotych.
Najdrożej udało się sprzedać srebrną bransoletkę, którą kupił Kazimierz Kowalski za 1 200 złotych. Wiesław Bartosiak wylicytował koszulkę Wielkiej Orkiestry za 500 złotych, za tę samą kwotę Jarosław Kalinowski kupił kubek zespołu „Przepióreczka”.
Imprezę swoim występem uświetnili artyści Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi. Przed publicznością wystąpili: Kazimierz Kowalski, Wiesław Bednarek, Andrzej Niemierowicz oraz Małgorzata Kulińska.
Dyrektor szkoły Aleksandra Kalinowska podziękował wszystkim ofiarodawcom oraz wszystkim licytującym za hojne dary, jakie przekazali na ten szczytny cel.

I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta