Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraWyśpiewali Jezusowi

Ikona
(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.38)

W Gminnym Centrum Kultury 5 stycznia odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Jak co roku, zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu gminy Zabrodzie. Zwycięzcy, 12 stycznia wezmą udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Wszystkich przybyłych powitała dyrektor Centrum Kultury Małgorzata Wiśniewska, która poprowadziła imprezę. Kilkuletnią tradycją gminy jest pozakonkursowy występ przedszkolaków. Na tegorocznym przeglądzie zaprezentowały się dzieci z punktu przedszkolnego w Zabrodziu, w utworach „Pastuszek bosy” oraz „Przybieżeli do Betlejem”, a także Publicznego Przedszkola w Adelinie, którzy zaśpiewali „Weseli anieli”. Po występie najmłodszych kolędników, w kategorii „A” wystąpili uczniowie klas 0-III oraz w kategorii „B” (klasy IV-VI) ze szkół podstawowych w Adelinie, Dębinkach, Kicinach oraz Zabrodziu. W sumie ocenie jury poddało się siedemnastu solistów oraz sześć zespołów. W jury zasiedli: siostra Lidia Lewandowska – dyrektor DPS Niegów, siostra Damaris (Małgorzata Kałdowska) – dyrektor DPS Fiszor w Gaju, Dorota Szydłowska – radna, nauczycielka, Jacek Gajewski – nauczyciel PG w Zabrodziu i szkoły przy DPS Fiszor oraz proboszcz niegowskiej parafii ksiądz Marek Gąsiorek – który był przewodniczącym komisji. W przerwie między występami poszczególnych kategorii publiczności czas umilił występ podopiecznych DPS Fiszor oraz laureatek pierwszego miejsca szkolnego przeglądu Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu.
Wyniki konkursu ogłosił przewodniczący jury ksiądz Marek Gąsiorek.
– Cieszę się, że mogłem posłuchać śpiewu dzieci, bo kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Poziom był bardzo wyrównany i trudno było nam podjąć decyzję, kto powinien zwyciężyć. Na pewno wszystkie dzieci zwycięsko przeszły przez próbę, jaką jest trema – mówił ksiądz.
Głosami jury pierwsze miejsce w kategorii „A” zajęła uczennica klasy IIa PSP w Zabrodziu Ewa Zwierzak, która zaśpiewała utwór „Dnia pewnego w nocy”. Do występu przygotowała ją Bogumiła Sternik. Drugie miejsce zajęła również uczennica klasy IIa PSP w Zabrodziu Wiktoria Kamieńska. Trzecie miejsce przypadło Oliwii Pyśk z klasy III PSP w Dębinkach. W kategorii „B” według jury najlepiej zaprezentował się kwartet w składzie: Zofia Ambroch, Julia Sikora, Wiktoria Fornal i Klaudia Dąbrowska. Dziewczęta z IV klasy PSP w Zabrodziu zaprezentowały się w utworze „Z narodzenia Pana”. Do występu uczennice przygotowała Małgorzata Antczak. Drugie miejsce zdobyła solistka Maria Topolewska, także z klasy IV PSP w Zabrodziu, trzecie zaś ex aequo duet Dominika Górczak i Kamila Sabala z PSP w Dębinkach oraz Dominik Getka z PSP w Zabrodziu.
Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz drobny upominek, wręczył je wójt Adam Ołdak.
– Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym przeglądzie, gratuluję laureatom i życzę, abyście zajęli równie wysokie miejsca w powiatowych eliminacjach. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok – powiedział wójt.
Laureaci konkursu będą reprezentowali gminę na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 12 stycznia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

I.S.

Komentarze

Wyśpiewali Jezusowi
Dodane przez Adass, w dniu 28.08.2012 r., godz. 13.58
Myślę, że to dobra rzecz dla dzieciaków-występ w czymś takim, dla nich to występ na scenie co wiąże się z tremą, stresem ale też świetną zabawą, a dla rodziców to wspaniałą radość, że to jego dziecko w czymś takim może reprezentować szkołę i nawet powiat, szczere pozdrowienia dla wszystkich występujących z wyszczególnieniem Zośki Ambroch śle Adaś z rodzinką z Żółto-Niebi[E]skiego ToRunia;]

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl