Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraGminne stypendium dla Mateusza Tryca

(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.42)

Wyszkowianin, zawodnik KSW Gimnazjon Apin Wyszków 1991 oraz UKS Feniks Warszawa, bokser Mateusz Tryc w 2012 roku otrzymywać będzie stypendium sportowe ufundowane przez gminę Wyszków.

O wyróżnienie wnioskowały oba kluby, z którymi sportowiec jest związany. Mateusz Tryc jest młodym, utytułowanym zawodnikiem, został powołany do reprezentacji Polski i na wiosnę będzie walczył w Turcji o kwalifikację olimpijską na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Londynie. Reprezentuje wysoki sportowy poziom i umiejętności techniczne w boksie, charakteryzuje się szybkością i precyzją zadawanych ciosów.
Wyróżnienie otrzymał za osiągnięcia sportowe w 2011 roku, szczególnie zdobycie tytułu mistrza Polski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Wałczu (waga 81 kg), trzeciego miejsca podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Polskim Związku Boksu w Koninie (waga 91 kg), pierwszego miejsca podczas Grand Prix Pucharu Polski Seniorów w Pile (waga 81 kg), pierwszego miejsca podczas Grand Prix Pucharu Polski Seniorów w Gliwicach (waga 81 kg), drugiego miejsca podczas Grand Prix Pucharu Polski Seniorów w Białymstoku (waga 91 kg).
Stypendium wynosi 1600 złotych miesięcznie i będzie wypłacane od 1 stycznia do 31 grudnia 2012. Miasto chce dzięki tym pieniądzom stworzyć dwudziestoletniemu zawodnikowi lepsze warunki rozwoju sportowego.

Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl