Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, JuliiRekordowy Wielki Finał

(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.44)

Bezkompromisowy, mocno osadzony na scenie metalowej zespół Frontside był niewątpliwą gwiazdą sobotniego „Mocnego finału”, czyli koncertu zorganizowanego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed nimi zagrali przedstawiciele rodzimej sceny: Mahikan i C.O.D.E.

Wyszkowski sztab WOŚP co roku w przeddzień Wielkiego Finału organizuje koncert dla wielbicieli mocniejszych brzmień. A tych w naszym mieście na szczęście nie brakuje. Do grupy tej dołączają coraz młodsze pokolenia, co widać było chociażby w sobotę w sali widowiskowej „Hutnika” – gros słuchaczy stanowiła młodzież, która z ledwością może pamiętać początki grupy Fronside, która powstała w 1993 r. w Sosnowcu. Fani tego typu muzyki wiedzą jednak, że to kapela, która świetnie sprawdziła się przez te dziewiętnaście lat grania. Ma na swoim koncie siedem polskojęzycznych albumów, zdobyła też uznanie przemysłu fonograficznego otrzymując Fryderyka.
Frontside niewątpliwie byli gwiazdą wieczoru dając mocne show. Tak jak wiele zespołów metalowych, czy hardcorowych (tych dwóch nurtów można doszukać się w twórczości grupy) swój występ poprzedzili muzycznym intro, który rozbrzmiewał pośród przyciemnionych świateł. Gdy wyszli przed publiczność, zawładnęli sceną. Nie tylko dzięki doskonałemu brzmieniu, ale także świetnemu kontaktowi ze słuchaczami – stanęli blisko fanów będących pod sceną. Auman – wokalista bandu – przywitał się z publicznością, podając stojącym najbliżej rękę. Na scenie towarzyszyli mu: Nowak (bass), Daron (gitara), Toma (perkusja), Demon (gitara).

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta