Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaNowe samochody w wyszkowskiej komendzie

(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.50)

Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie wzbogaciła się o dwa nowe samochody. Do ich zakupu doszło dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu z lokalnymi samorządami. Gmina Wyszków wsparła zakup jednego z nich kwotą 35 tys. zł. Auta trafiły do wyszkowskiej jednostki już wcześniej, ale trwało ich przygotowywanie. Oficjalne przekazanie kluczyków do nowych radiowozów odbyło się 5 stycznia w siedzibie KPP w Wyszkowie.

W uroczystości udział wziął m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, zastępca burmistrza Adam Mróz, a także starosta Bogdan Pągowski. W przekazaniu uczestniczył również zastępca komendanta wojewódzkiego policji mł. insp. Rafał Batkowski, który wysłuchał też rocznego sprawozdania z pracy wyszkowskich funkcjonariuszy.
Burmistrz podziękował policjantom za owocną współpracę i życzył, by przekazane radiowozy okazały się niezawodne. Obiecał także, że to nie ostatni taki upominek dla wyszkowskiej jednostki, ponieważ zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Wyszkowa było i jest jednym z priorytetów samorządu miejskiego. Nowe samochody poświęcił kapelan wyszkowskiej policji ks. Wojciech Goryszewski.
Oznakowany samochód marki Hyundai Classic Plus wspomoże pracę wydziału prewencji. Całkowity koszt zakupu auta to 56 076,19 złotych, z czego przeszło połowę – bo 35 tysięcy złotych – pokryła gmina Wyszków. Drugi, nieoznakowany radiowóz trafi prawdopodobnie do wydziału kryminalnego. Samorząd miejski od lat systematycznie wspiera wyszkowską policję. Od 2008 roku na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie przeznaczono prawie 150 tys. złotych. W tym roku planowane jest przekazanie kolejnych 38,5 tys. złotych.

A.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta