Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaJasełka z harnasiami

Ikona
(Zam: 04.01.2012 r., godz. 08.30)

W Szkole Podstawowej w Nowych Budach wystawiono jasełka. Było to autorskie widowisko, przygotowane przez opiekunów, którzy zadbali również o efektowną scenografię i kostiumy.

Ostatnie dni przed zimową przerwą świąteczną to czas składania życzeń, przedstawiania jasełek, dzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Głównymi bohaterami tegorocznej Wigilii w szkole byli najmłodsi i najstarsi uczniowie. Dzieci z „zerówki” i z klas 1-3 wcieliły się w pastuszków i anioły, śpiewając pastorałkę przygotowaną pod kierunkiem Bożeny Wiśniewskiej. Uczniowie klasy szóstej wystawili „Jak Janioł pasterzy szukał, czyli jasełka z harnasiami”, bożonarodzeniową historię napisaną i wyreżyserowaną przez Jacka Kuropatwę. Ta pełna dowcipu i inteligentnego humoru, ale też niepozbawiona głębokiej refleksji sztuka, podobała się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Oprócz śmiechu dostarczyła widzom wielu wzruszeń. Janosik (Izabela Zalewska) i jego dwaj zbójnicy (Mateusz Szymanik, Patryk Deptuła), omyłkowo wzięci za pasterzy przez początkującego anioła (Joanna Runo) wędrują w poszukiwaniu narodzonego Dzieciątka. W drodze kłócą się straszliwie, rozważając, kto to jest Bóg i w jaki sposób należy Go uczcić. Choć nie do końca rozumieją to, co im się przydarzyło, przynoszą malutkiemu Jezuskowi niezwykłe dary – swoje dobre serca, oscypek, baranicę i skomponowaną przez siebie kolędę. Prezenty te okazują się równie cenne, jak złoto, kadzidło i mirra przyniesione przez Trzech Króli. Pomimo zapowiedzi męczeńskiej śmierci Jezusa, a z nim także rozbójników, teraz wszyscy cieszą się z narodzin Bożej Dzieciny. W roli narratora przedstawiającego historię zbójników wystąpiła góralka (Sara Błaszkowska), a kolędy i pastorałki wykonał „Janioła głos”, czyli chór szkolny. Wyjątkowa scenografia autorstwa Bogdana Czarneckiego, pomysłowe stroje oraz znakomite aktorstwo przyczyniły się do zbudowania świątecznej atmosfery.

Magdalena Kimula, opr. E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl