Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Kronika policyjna

(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.00)

[w:] „Wyszkowiak” nr 38/2010 z 21 września 2010 r.

Spłonął skansen
W nocy 19 września o godz. 3.26 policja została powiadomiona o pożarze budynku drewnianego krytego słomą znajdującego się w Wincentowie. Obiekt pochodził z XIX wieku i był pozostałością po kolonistach niemieckich. We wnętrzu zgromadzone były przez właściciela − pasjonata dawnej kultury, liczne przedmioty użytkowe (m.in. tarka do prania bielizny, żelazka na węgiel, lampy naftowe, maselnice), sprzęty, narzędzia oraz wyposażenie chaty. Trwają czynności policyjne w celu ustalenia przyczyny pożaru.

Ukradli gaz
Dziewięć butli gazowych skradziono z metalowej klatki na butle z gazem propan-butan znajdującej się w Przykorach. Właściciel ocenił straty na tysiąc trzysta pięćdziesiąt złotych. W wyniku podjętych czynności policjantom udało się odnaleźć cztery butle w Podgaci.

Pięćdziesiąt tysięcy strat
W wyniku wyładowania atmosferycznego w Rybnie w sobotę spłonęła całkowicie stodoła, a częściowo wiata na urządzenia rolnicze. Poszkodowana oceniła straty na pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Wypadek na „ósemce”
Kierujący motorowerem podczas wyprzedzania go przez samochód ciężarowy przewrócił się. Mężczyzna doznał zmiażdżenia stopy, urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń i pozostał w szpitalu. Do wypadku doszło we wtorek rano w Niegowie na ul. Warszawskiej (droga S-8). Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Przyznali się do winy
13 września policjanci zatrzymali dwóch 33-letnich obywateli Gruzji, którzy 3 września w jednym z wyszkowskich sklepów ukradli telefon komórkowy marki Samsung o wartości czterystu pięćdziesięciu zł. Obydwaj mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze, każdy po sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Zapaliła się almera
Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru nissana almery stojącego na ul. Warszawskiej. Pożar pomogła ugasić straż pożarna. Do zdarzenia doszło w niedzielę o godz. 15.00.

A nie łatwiej zapłacić?
Mandatem karnym w wysokości stu złotych zakończyła się próba kradzieży w jednym z wyszkowskich supermarketów. W środę po południu 53-latek usiłował ukraść butelkę wódki wartą 26 złotych. Unikając zapłaty za alkohol, będzie musiał uiścić czterokrotnie większą sumę za mandat.

Za szybko jechał
14 września o godz. 18.35 policja została powiadomiona o wypadku w Nowych Wielątkach. 25-latek kierujący oplem astrą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do rowu, gdzie uderzył w drzewo. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Niemal trzy promile
2,88 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał rowerzysta zatrzymany do kontroli. Nietrzeźwego mężczyznę skontrolowano we wtorek po południu w Somiance.

Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl