Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

3:1 z Wilgą

(Zam: 14.12.2011 r., godz. 08.14)

W sobotę 10 grudnia Camper Wyszków podejmował we własnej hali drużynę Wilgi Garwolin. Pożegnalne spotkanie trenera Piotra Szulca zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (25:14, 25:15, 24:26, 25:13).

Mecz z Wilgą Garwolin był ostatnim spotkaniem Piotra Szulca w roli szkoleniowca Campera. Na tym stanowisku zastąpi go Jan Such. Szerzej o zmianie pierwszego trenera piszemy w sąsiednim artykule. Dodatkowego smaczku sobotniemu spotkaniu dodawał również fakt, że w zajmującym ostatnie miejsce w tabeli zespole grają obecnie dwaj byli przyjmujący Campera, Krystian Kruk i Barnaba Grzelecki.
Od początku pierwszej partii gospodarze narzucali swoją wolę rywalom. Siatkarze Campera bardzo silnymi zagrywkami rozbijali konsekwentnie przyjmujących z Garwolina. Liczne błędy popełniał również rozgrywający Wilgi, który m. in. czterokrotnie w pierwszym secie popełnił błąd dotknięcia siatki (zjawisko niespotykane na tym poziomie rozgrywek). Dominujący zespół gospodarzy wygrał pierwszą partię 25:14, dwoma asami serwisowymi zakończył ją Paweł Kaczorowski.
Podobny przebieg miał drugi set. Siatkarzom z Garwolina sił i umiejętności do toczenia wyrównanej walki wystarczyło zaledwie na premierowe wymiany. Później na boisku rządził Camper. Asy serwisowe braci Kaczorowskich i pewna gra w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła wyprowadziła gospodarzy na bardzo wysokie prowadzenie, które utrzymali aż do końca wygranego 25:15 seta.
W trzecim secie rywale nieoczekiwanie ,,zaczęli grać”. Siatkarze ostatniego zespołu w tabeli weszli na parkiet całkowicie wyluzowani, co w ich przypadku dało bardzo dobre efekty. Bardzo dużo prostych błędów popełniali również wyszkowianie. Wilga wyszła na czteropunktowe prowadzenie(13:9), które utrzymała do samej końcówki. Camper nie złożył jednak broni. Olbrzymią pracę w polu zagrywki wykonał Maciej Alancewicz. Kapitan zespołu swoimi potężnymi serwisami zdołał doprowadzić do remisu 24:24. W grze ,,na przewagi” ostatecznie gospodarze jednak przegrali 24:26.
Przegrana podziałała zdecydowanie mobilizująco na siatkarzy Campera. Od początku trzeciej odsłony gospodarze ,,bombardowali” rywali bardzo mocną zagrywką. Pewna gra pozwoliła wyszkowianom na stopniowe budowanie swojej przewagi (13:8, 17:10). Rywale nie mieli w tej partii nic do powiedzenia i ostatecznie ulegli 25:13. Tym samym Camper wygrał w całym meczu 3:1.
Po zakończeniu spotkania nastąpił moment oficjalnego pożegnania trenera Piotra Szulca. Działacze klubu wręczyli szkoleniowcowi pamiątkową koszulkę z numerem 12 oraz nazwiskiem trenera. Kibice skandowali imię byłego już opiekuna Campera, a zawodnicy podrzucali go w górę. W ten właśnie sposób zakończył się okres pracy doświadczonego trenera w Camperze Wyszków. Współpraca z Piotrem Szulcem trwała 1,5 roku.

Camper Wyszków – Wilga Garwolin 3:1 (25:14, 25:15, 24:26, 25:13)

Camper: Tomasz Walendzik, Dominik Zalewski, Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Rafał Sędek, Przemysław Gniewek, Maciej Alancewicz, Robert Iliński, Jacek Obrębski (libero).
Dzięki wygranej Camper awansował na drugie miejsce w tabeli rozgrywek. W kolejnej kolejce wyszkowianie zmierzą się na wyjeździe z ekipą Pronar-u Hajnówka. Mecz ,,na szczycie” II ligi, zostanie rozegrany w sobotę 17 grudnia.