Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Zacięta kolejka

(Zam: 14.12.2011 r., godz. 08.16)

W niedzielę 11 grudnia w hali WOSiR rozegrane zostały spotkania VI kolejki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. Trzy z czterech spotkań zakończyły się tie breakami.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu nasza redakcyjna drużyna WOK Hutnik Wyszkowiak zmierzyła się z ekipą LO Nowy Wyszkowiak. Wielkie derby, zgodnie z oczekiwaniami kibiców, były bardzo zacięte. Rozgrywana w bardzo szybkim tempie pierwsza odsłona padła łupem WOK-u, który wygrał do 22. W drugiej partii role się odwróciły, Nowy triumfował do 19. W decydującym secie kibice obejrzeli ostre widowisko, które ostatecznie rozstrzygnął na swoją korzyść Wyszkowiak (15:12), po raz kolejny ogrywając rywala w lokalnych derbach.
Równolegle rozgrywane było spotkanie liderów tabeli (Wichry Namiętności) z dotychczasowymi outsiderami (UKS Polonez).Grający na pełnym luzie siatkarze Wichrów w pierwszym secie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydła. UKS w pełni to wykorzystał, aż do końcówki tocząc z faworyzowanymi przeciwnikami równą walkę, ostatecznie jednak przegrywając 21:25. W drugim secie reprezentacja Gimnazjum nr 1 właściwie nie istniała na parkiecie, Wichry wygrały 25:6, a tym samym 2:0 w całym spotkaniu.
Trzecie niedzielne spotkanie to bardzo ciekawy pojedynek pomiędzy drużyną PTM FITLAND a X-Teamem. Ci ostatni, aktywnie walczący o awans do pierwszej czwórki, w pierwszym secie pokazali pełnię swoich umiejętności, pokonując wyżej notowanego rywala 25:15. W drugiej odsłonie inicjatywę przejął PTM i równie pewnie wygrał do 19. W tie breaku wyrównana walka toczyła się do stanu 4:4, potem na boisku rządził PTM, który wygrał 15:9, a tym samym 2:1 w całym meczu. Dzięki temu ubiegłoroczni triumfatorzy ligi zapewnili sobie awans do pierwszej czwórki drugiej fazy ligi. X-Team powalczy o to natomiast w kolejnej kolejce.
Najbardziej zaciętym spotkaniem kolejki był mecz Camper VIP – Rybno. Siatkarze z nadbużańskiej miejscowości po raz pierwszy w sezonie wyszli na parkiet w najsilniejszym składzie. Przez cały pierwszy set dominował zespół Rybna, chwila dekoncentracji w końcówce pozwoliła jednak rywalom na odrobienie strat i doprowadzenie do gry ,,na przewagi”. Walka ciągnęła się aż do stanu 33:31, czym seta wygrał Camper. W drugiej odsłonie Rybno od początku narzuciło rywalom swoją wolę, bardzo dobra gra środkiem oraz w elemencie bloku pozwoliła zespołowi na pewną wygraną 25:19. Podobny przebieg miał tie break, który Rybno wygrało 15:9, a 2:1 w całym meczu.
Ostatnia kolejka pierwszej fazy rozgrywek zadecyduje o kształcie tabeli oraz podziale na dwie grupy w drugiej fazie. Pewni gry w pierwszej czwórce rozgrywek są już siatkarze Wichrów Namiętności oraz PTM-u FITLAND. O pozostałe dwa miejsca w ostatniej kolejce powalczy X-Team, LO Nowy Wyszkowiak oraz WOK Hutnik Wyszkowiak.

VII kolejka zostanie rozegrana w niedzielę 18 grudnia w następującej kolejności: