Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Wichry Namiętności pewne miejsca w pierwszej ,,4” I fazy WLPS

(Zam: 07.12.2011 r., godz. 10.18)

Zespół Wichrów Namiętności jako pierwszy zapewnił sobie udział w wyższej grupie drugiej rundy Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. Liderzy tabeli wygrali wszystkie pięć spotkań, w ostatniej kolejce pokonali Camper VIP 2:0 (26:24, 25:17).

Spotkania V kolejki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej zostały rozegrane w niedzielę 3 grudnia w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie. W pierwszym spotkaniu tradycyjnie już grająca w niepełnym składzie drużyna Rybna zmierzyła się z zespołem LO Nowy Wyszkowiak. Siatkarze reprezentujący nadbużańską miejscowość nie zdołali zagrozić silnemu rywalowi ulegając w dwóch setach do 11 i 16.
W tym samym czasie na przeciwnym sektorze hali odbywało się o wiele bardziej ciekawe spotkanie Campera VIP z Wichrami Namiętności. W pierwszym secie obie drużyny stoczyły wyrównany bój z pasjonującą końcówką. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali liderzy tabeli wygrywając 26:24. W drugim secie VIP-om nie starczyło już sił do nawiązania równorzędnej walki, po dosyć jednostronnym widowisku ulegli 17:25, a tym samym 0:2 w całym meczu. Komplet zwycięstw w pięciu ligowych kolejkach zapewnił Wichrom awans do wyższej grupy II fazy rozgrywek WLPS.
Całkiem wyrównane było spotkanie PTM-u FITLAND z UKS-em Polonez. Obrońcy mistrzostwa ligi sprzed roku podeszli do meczu wyraźnie rozluźnieni. Wykorzystali to podopieczni trenera Zbigniewa Malinowskiego. Reprezentanci Gimnazjum nr 1 zdołali ,,urwać” faworyzowanym rywalom odpowiednio 20 i 19 punktów w poszczególnych setach. Ostatecznie ulegli 0:2 i nadal bez wygranego seta okupują ostatnie miejsce w tabeli.
Ostatni niedzielny mecz, WOK Hutnik Wyszkowiak – X-Team zakończył się dużą niespodzianką, która może mieć ogromny wpływ na ostateczny układ tabeli rozgrywek. Stawiany w roli outsidera X-Team, pokazał w tym spotkaniu drzemiący w drużynie ogromny potencjał i wolę walki. W pierwszym secie nasza redakcyjna drużyna kontrolowała sytuację na boisku. Przy stanie 24:19 dla WOK-u wydawało się, że Wyszkowiak pewnie wygra partię, jednak X-Team nieoczekiwanie odrobił straty i ostatecznie wygrał 28:26. Podobny przebieg miała druga odsłona, tym razem X-Team podniósł się z wyniku 22:18 i wygrał 26:24. Niesamowite rozstrzygnięcie, przypominające tie break meczu Polska-Rosja podczas Pucharu Świata w Japonii, otwiera X-Teamowi drogę do awansu do wyższej grupy II fazy ligowej rozgrywek, o którą powalczy z dwoma redakcyjnymi zespołami, LO Nowy Wyszkowiak i WOK Hutnik Wyszkowiak.

Spotkania VI kolejki rozgrywek odbędą się w niedzielę 11 grudnia w następującej kolejności: