Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

WKS Rząśnik w finale Okręgowego Pucharu Polski!

(Zam: 22.11.2011 r., godz. 08.12)

Środa 16 listopada 2011 roku to kolejna data, która zapisze się złotymi literami w historii WKS-u Rząśnik. Występująca w A-klasie drużyna kontynuuje serię niespodziewanych zwycięstw, pokonując w półfinale Okręgowego Pucharu Polski na Mazowszu IV-ligowy zespół Victorii Sulejówek 1:0 (0:0).

Mecz WKS Rząśnik – Victoria Sulejówek został rozegrany na stadionie w Rząśniku. Prowadzona przez dobrze znanego w Wyszkowie trenera Stefana Liszewskiego Victoria, była zdecydowanym faworytem środowego starcia. Wspierani przez ponad dwustuosobową grupę kibiców piłkarze WKS-u podeszli jednak do meczu niezwykle ambitnie. Od pierwszej minuty spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny niemalże ,,gryzły murawę”, co jednak już po 20. minutach gry zakończyło się nieszczęśliwie dla piłkarza gospodarzy, Alberta Ciemerycha. Obrońca WKS-u upadł w zdawałoby się nie groźnej sytuacji, jednak chwilę później okazało się, że doznał poważnego złamania nogi. Defensor został odwieziony do szpitala, a na boisku zastąpił go Damian Wiśniewski. Pierwszą groźną sytuacją w tym spotkaniu był strzał z rzutu wolnego jednego z piłkarzy Victorii, który pewnie obronił jednak znajdujący się w dobrej dyspozycji Robert Gałązka. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to walka głównie w środku pola, brakowało klarownych sytuacji podbramkowych.
W drugiej odsłonie obraz gry przez dłuższy czas nie ulegał zmianie. Victoria próbowała zagrozić bramce gospodarzy grając głównie długie piłki w kierunku pola karnego WKS-u, nie przynosiło to jednak żadnych efektów. W 60. minucie najważniejszą akcję meczu przeprowadził z kolei WKS. Prawą stroną pomknął Andrzej Akier, dośrodkował do Grzegorza Abramczyka, a ten ,,na raty” pokonał golkipera gości. Po zdobyciu bramki gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę, nie pozwalając rywalom na skonstruowanie jakiejkolwiek groźnej akcji na swojej połowie. W ostatnich minutach spotkania rząśniczanie byli bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia, swoich sytuacji nie wykorzystali jednak Akier i Bartek Łaskarzewski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Łukasza Zalewskiego 1:0. WKS Rząśnik znalazł się tym samym w finale Pucharu Polski na szczeblu MZPN.

WKS Rząśnik – Victoria Sulejówek 1:0 (0:0)
Bramka dla WKS: G. Abramczyk 60.
WKS: R. Gałązka – Ł. Abramczyk, D. Zalewski, Ł. Zalewski, A. Ciemerych (23. – D. Wiśniewski) – Ł. Golianek, B. Łaskarzewski, Ł. Gałązka, P. Osowiecki – A. Akier (89. – B. Szurawski), G. Abramczyk.
W spotkaniu finałowym rywalem WKS-u Rząśnik będzie zespół Znicz II Pruszków. Spotkanie zostanie najprawdopodobniej rozegrane w następny weekend w Rząśniku. Piłkarzom WKS-u gratulujemy największych sukcesów w historii klubu oraz życzymy kolejnych już w najbliższej przyszłości.