Camper przegrał mecz na szczycie

(Zam: 22.11.2011 r., godz. 08.20)

Wynikiem 3:0 na niekorzyść Campera Wyszków zakończył się mecz ,,na szczycie” grupy trzeciej II ligi siatkarzy, w którym podopieczni trenera Piotra Szulca musieli uznać wyższość siatkarzy Czarnych Radom.

Spotkanie Czarni Radom – Camper Wyszków zostało rozegrane w sobotę 19 listopada w Radomiu. Była to pierwsza próba sił dwóch aspirujących do awansu zespołów w tym sezonie. Premierową odsłonę wyszkowianie rozpoczęli w składzie: Rafał Sędek, Maciej Alancewicz, Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero). Od początku pierwszej odsłony wyraźną przewagę utrzymywali rywale. Dobre zagrywki radomian dały się we znaki przyjmującym Campera. Podopieczni trenera Szulca nie potrafili skończyć skutecznie pierwszej akcji, zabójcze kontry wyprowadzali natomiast siatkarze Czarnych. Przy stanie 4:9 dla gospodarzy o pierwszy czas w tym spotkaniu poprosił szkoleniowiec Campera. Po powrocie na parkiet Czarni nie zwalniali tempa i po kolejnych udanych kontrach ich przewaga wzrosła do siedmiu oczek. Trener Szulc próbował odwrócić losy seta prosząc o kolejną przerwę, wprowadzając również Przemka Gniewka na atak. W drugiej fazie seta wyszkowianie zniwelowali nieco przewagę rywali, tych poprowadził jednak do zwycięstwa najbardziej utytułowany siatkarz na boisku, Robert Prygiel. Ostatecznie po jego ataku z drugiej linii, Czarni wygrali pierwszą partię 25:20.
Drugą odsłonę Camper rozpoczął z Gniewkiem na ataku. Od początku jednak brylowali rywale. Dobra gra blokiem i bardzo skuteczne kontry stopniowo budowały przewagę siatkarzy z Radomia. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał przyjmujący Marcin Kocik, który jeszcze przed meczem narzekał na drobne urazy. W drugiej fazie seta trener Szulc przeprowadził podwójną zmianę, na boisku pojawili się Tomasz Walendzik i Łukasz Kaczorowski, którzy zastąpili Sędka i Gniewka. Zabieg ten nie zdołał jednak zmienić obrazu gry. Radomianie dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ostatecznie zasłużenie wygrali 25:18.
W trzeciej partii zawodnicy Campera podjęli ostatnią próbę odwrócenia losów spotkania. Dobre zagrywki braci Kaczorowskich wyprowadziły wyszkowski zespół na prowadzenie 6:3, przy którym po raz pierwszy (jak się później okazało, ostatni) o czas poprosił szkoleniowiec Czarnych. Po powrocie na boisko wyszkowianie utracili inicjatywę. Rywale bezlitośnie wykorzystywali błędy siatkarzy Campera, doprowadzając do remisu 6:6. Potem przez dłuższy okres czasu walka toczyła się punkt za punkt. W środkowej fazie seta rywale ,,zgasili” niestety naszych przyjmujących skutecznymi blokami, powróciła również niemoc w ataku z poprzednich setów. Gospodarze po raz kolejny wypracowali sobie dużą przewagę, której nie oddali do końca wygranego 25:18 seta.

Czarni Radom – Camper Wyszków 3:0 (25:20, 25:18, 25:18)
Camper: Rafał Sędek, Maciej Alancewicz, Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Przemysław Gniewek, Dominik Zalewski, Tomasz Walendzik, Robert Iliński.
Trener: Piotr Szulc.
II trener: Hubert Milewski.
Przegrana za trzy punkty kosztowała wyszkowski zespół fotel lidera grupy trzeciej II ligi na rzecz zespołu Czarnych. Przypomina to nieco scenariusz ligowych zmagań w poprzednim sezonie, kiedy to podobnie rozpoczynała się seria bojów wyszkowskiej drużyny z zespołem KPS Siedlce. Miejmy nadzieję, że podobne będzie również jej zakończenie.
W kolejnej kolejce Camper Wyszków podejmie we własnej hali zespół Żyrardowianki Żyrardów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 26 listopada w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zawkrze Mława – MOS Wola Warszawa 3:0
AZS UWM II Olsztyn – Pronar Parkiet Hajnówka 0:3
AZS Uniwersytet Warszawski – Żyrardowianka Żyrardów 0:3
Centrum Augustów – Wilga Garwolin 3:0

1. Czarni Radom 23 26-9
2. Camper Wyszków 22 24-8
3. Pronar Parkiet Hajnówka 22 23-10
4. Żyrardowianka Żyrardów 16 21-15