WOK Hutnik Wyszkowiak lepszy od PTM FITLAND

(Zam: 16.11.2011 r., godz. 10.08)

W niedzielę 13 listopada w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostały spotkania drugiej kolejki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. W najciekawszym meczu WOK Hutnik Wyszkowiak pokonał PTM FITLAND 2:0 (27:25, 25:22).

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Rybno rywalizowało z UKS-em Polonez. Starcie dwóch właściwie całkowicie przebudowanych kadrowo drużyn zakończyło się pewnym zwycięstwem Rybna 2:0 (25:18, 25:22).
Równolegle rozgrywany był szlagier drugiej kolejki, w którym nasza redakcyjna drużyna WOK Hutnik Wyszkowiak rywalizowała z zespołem mistrzów poprzedniego sezonu, PM FITLAND. Pierwsza faza premierowej odsłony była wyrównana, potem przewagę zdobyli siatkarze PTM-u. Aż do stanu 23:21 kontrolowali oni seta, w końcówce jednak Wyszkowiak obronił dwie piłki setowe, po czym wykorzystał własną i wygrał 27:25. Początek drugiego seta należał do PTM-u, który przez dłuższy okres czasu utrzymywał 3-,4-punktową przewagę. Potem jednak zawodnicy tego zespołu zaczęli popełniać sporo indywidualnych błędów w ataku, Wyszkowiak odrobił straty, po czym wyszedł na bardzo wysokie prowadzenie. W samej końcówce siatkarze Hutnika nie potrafili jednak postawić przysłowiowej ,,kropki nad i” i potrzebowali aż sześciu piłek setowych do zakończenia spotkania. Ostatecznie WOK Hutnik Wyszkowiak wygrał 2:0 (27:25, 25:22).
Na bardzo zacięte zapowiadało się spotkanie X Team-u z Wichrami Namiętności. Ci ostatni, osłabieni brakiem nominalnego rozgrywającego wydawali się jak najbardziej w zasięgu młodego zespołu przeciwników. Wichry pokazały w tym spotkaniu jednak olbrzymi potencjał swojego zespołu w ataku oraz w elemencie bloku i ostatecznie wygrały mecz 2:0, w setach odpowiednio do 21 i do 20.
W ostatnim niedzielnym spotkaniu LO Nowy Wyszkowiak rywalizował z Camperem VIP. Dosyć jednostronne spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Nowego 2:0 (25:20, 25:12).

Spotkania trzeciej kolejki rozgrywek zostaną rozegrane w niedzielę 20 listopada w następującej kolejności: