Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Świetna passa WKS-u, Bug przegrywa

(Zam: 16.11.2011 r., godz. 10.12)

Szósty mecz z rzędu bez porażki w rozgrywkach A-klasy zanotowali w ostatni weekend piłkarze WKS-u Rząśnik, pokonując na własnym stadionie drużynę GKS-u Dąbrówka 5:2 (1:2). Porażkę na zakończenie rundy jesiennej zanotowali z kolei piłkarze rezerw Bugu Wyszków, ulegając na własnym stadionie Mewie Krubin 2:4.

Spotkanie WKS Rząśnik – GKS Dąbrówka zostało rozegrane w piątek 11 listopada na stadionie w Rząśniku (funkcję gospodarza pełnił jednak zespół z Dąbrówki, obiekt GKS-u nie został bowiem dopuszczony do rozgrywek). Formalnie gospodarze mieli pierwszą okazję na zdobycie gola w tym spotkaniu, ale po strzale z 20. metrów, Albert Głowacki sparował piłkę na rzut rożny. W 13. Minucie Grzegorz Abramczyk uprzedził obrońców i bramkarza rywali, i dał prowadzenie swojej drużynie. Kiedy wydawało się, że rząśniczanie spokojnie będą kontrolować przebieg spotkania, dał o sobie znać najlepszy strzelec GKS-u, Tomasz Bylak, W 22. minucie wykorzystał on podanie z głębi pola, wyprzedził stoperów i posłał piłkę obok bezradnego Głowackiego. WKS mógł odzyskać prowadzenie, ale dobrych okazji nie wykorzystali Bartłomiej Laskarzewski i Mariusz Dziczek, Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 43. minucie gry, kiedy to drugą bramkę zdobył Bylak .
Po zmianie stron rząśniczanie długo nie mogli odrobić strat. W końcowych 25 minutach pokazali jednak charakter i zdobyli aż cztery bramki. W 66. minucie wyrównał Andrzej Akier. Pięć minut później świetną akcje przeprowadził Dziczek, jego strzał odbił się od poprzeczki, ale z dobitką zdążył kapitan WKS-u. W 77. minucie na 4:2 podwyższył Bartłomiej Łaskarzewski, wykorzystując podanie Pawła Osowieckiego. W doliczonym czasie gry wynik na 5:2 ustalił Abramczyk.

GKS Dąbrówka – WKS Rząśnik 2:5 (2:1)

Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 13., 71. i 90.,A. Akier 66., B. Łaskarzewski 77.
WKS: A. Głowacki – P. Osowiecki (85. – P. Abramczyk), P. Kulesza, Ł. Zalewski, A. Ciemerych – A. Akier (70. – Ł. Abramczyk), Ł. Gałązka, B. Łaskarzewski, Ł. Golianek (82. – B. Szurawski) – G. Abramczyk, M. Dziczek (78. – D. Wiśniewski).
Mecz ten zakończył dla WKS-u rozgrywki A-klasy w tym roku kalendarzowym. W najbliższym tygodniu podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego rozegrają jeszcze mecz w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem WKS-u w półfinale tychże rozgrywek będzie Victoria Sulejówek, spotkanie zostanie rozegrane w środę 16 listopada o godzinie 13.30 na stadionie w Rząśniku.
W przeciwieństwie do piłkarzy WKS-u, nieudanie rundę jesienną zakończyli piłkarze Bugu II Wyszków. Podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka w ostatniej kolejce podejmowali na własnym boisku zespół Mewy Krubin. W barwach Bugu wystąpiło w tym spotkaniu kilku piłkarzy z pierwszej drużyny, wśród nich Jarosław Sochocki i Adrian Rajczak, którzy wzmocnić mieli siłę ofensywną zespołu. Od początku spotkania atakował Bug, rywale wyprowadzali jednak niesamowicie sprawne kontry. Po dwóch z nich, w 4. i 14. minucie rywale wyszli na prowadzenie 2:0. W 16. minucie faulowany w polu karnym gości był Rajczak. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił sam poszkodowany. W 23. minucie ponownie faulowany w szesnastce był Rajczak. Tym razem karnego wykonywał Sochocki, bramkarz gości zdołał jednak obronić jego uderzenie. W 27. minucie sytuacja ta zemściła się na wyszkowianach, po kolejnej kontrze rywale wyszli na prowadzenie 3:1. W 35. minucie kontaktową bramkę zdobył strzałem głową Klaudiusz Gerek, wykorzystując dośrodkowanie Rajczaka. Przed przerwą ten sam zawodnik był bliski zdobycia wyrównującej bramki. Wyszkowski napastnik przelobował bramkarza, z linii piłkę zdołał jednak wybić obrońca.
W drugiej odsłonie wyszkowianie atakowali, byli jednak nieskuteczni. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali Rajczak i Łukasz Kamiński. W 82. minucie rywale ,,dobili” gospodarzy czwartym trafieniem. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Bugu 2:4.

Bug II Wyszków – Mewa Krubin 2:4 (2:3)

Bramki dla Bugu: A. Rajczak 16. (k), K. Gerek 35.
Wisła Jabłonna – Rotavia Nieporęt 1:2
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Wkra Pomiechówek 1:3
Dąb Wieliszew – KS II Łomianki 1:2
Legion II Warszawa – Wicher Kobyłka 0:0
Korona Jadów – Rządzą Załubice 0:3

1. Wicher Kobyłka 31 47-8