Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, WeryW Porządziu o Piłsudskim

(Zam: 16.11.2011 r., godz. 10.18)

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Porządziu 10 listopada uczciła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem nauczycieli (M. Zwolińskiej, B. Kokoszka i H. Piątek) przypomnieli okoliczności utraty niepodległości, ale główny akcent położyli na datę 11 listopada 1918 r., kiedy Józef Piłsudski wkroczył do Warszawy i objął dowództwo nad polskim wojskiem. Wydarzenie to uznano za symboliczny koniec rozbiorów i początek niepodległości Polski.
Całość występu uczniów oparta była na wierszach patriotycznych połączonych z pieśniami poświęconymi wydarzeniom listopadowym, zabrzmiały m. in. „Rota”, „Piechota”, „Modlitwa obozowa”. Na zakończenie uczestnicy zaprezentowali wypowiedzi swoich koleżanek i kolegów na temat „Czym dla mnie jest patriotyzm” oraz zaśpiewali piosenkę „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.
11 listopada, po wieczornej mszy, dzieci powtórzyły część artystyczną w kościele parafialnym w Porządziu. Nagrodą były gromkie brawa licznie zgromadzonych parafian oraz podziękowanie proboszcza.

Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta