Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaW Porządziu o Piłsudskim

Ikona
(Zam: 16.11.2011 r., godz. 10.18)

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Porządziu 10 listopada uczciła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem nauczycieli (M. Zwolińskiej, B. Kokoszka i H. Piątek) przypomnieli okoliczności utraty niepodległości, ale główny akcent położyli na datę 11 listopada 1918 r., kiedy Józef Piłsudski wkroczył do Warszawy i objął dowództwo nad polskim wojskiem. Wydarzenie to uznano za symboliczny koniec rozbiorów i początek niepodległości Polski.
Całość występu uczniów oparta była na wierszach patriotycznych połączonych z pieśniami poświęconymi wydarzeniom listopadowym, zabrzmiały m. in. „Rota”, „Piechota”, „Modlitwa obozowa”. Na zakończenie uczestnicy zaprezentowali wypowiedzi swoich koleżanek i kolegów na temat „Czym dla mnie jest patriotyzm” oraz zaśpiewali piosenkę „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.
11 listopada, po wieczornej mszy, dzieci powtórzyły część artystyczną w kościele parafialnym w Porządziu. Nagrodą były gromkie brawa licznie zgromadzonych parafian oraz podziękowanie proboszcza.

Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl