Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaChodnik na Polonezie

(Zam: 16.11.2011 r., godz. 10.48)

W fatalnym stanie jest chodnik przy ulicy Geodetów 76. Należy on do gminy Wyszków oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Prezes spółdzielni zapowiedział, że jest w stanie szybko wykonać tę inwestycję pod warunkiem, że gmina ją dofinansuje.

Przy ulicy Geodetów 76 stoi blok, w którym znajduje się sklep PSS „Społem”, byłe Dzienne Centrum Aktywności oraz prywatne przedszkole. Okoliczne chodniki pokryte są kostką, wyznaczone są również ścieżki dla pieszych i rowerzystów, jedynie na tym kawałku leży zdewastowany i skruszony beton, który utrudnia przejście. Widok szpeci okolicę.
- Chodnikiem nie da się przejść, a co mówiąc przejechać wózkiem bądź rowerem. To wstyd, aby zostawić taki kawałek, który właściwie pokryty jest gruzem – skarżą się mieszkańcy.
Zwróciliśmy się z tą sprawą do prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” Mirosława Marszała. Poinformował nas, że chodnik tylko w części należy do spółdzielni, druga część oraz parking są własnością gminy Wyszków.
- Zarząd spółdzielni na wiosnę wystąpił z inicjatywą, aby ten kawałek wybudować. Byliśmy na wizji lokalnej z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim oraz przewodniczącym Józefem Biernackim – tłumaczy prezes.
Zapewnia, że „Przyszłość” wystąpiła do gminy o dofinansowanie inwestycji.
– Jesteśmy w stanie wykonać ją nawet w tym roku, tylko mamy problem z dofinansowaniem przez gminę – mówi.
Kompleksowe prace kosztowałyby ok. 70-80 tys. złotych.
- Jeśli na przyszły rok propozycja ze strony spółdzielni o wspólnej przebudowie chodnika się utrzyma, to nie widzę problemu, tym bardziej, że jest on w złym stanie. Widzę możliwość współpracy w tym zakresie – tłumaczy wiceburmistrz Adam Mróz.

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl