Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaMuzycznie i patriotycznie

Ikona
(Zam: 16.11.2011 r., godz. 10.52)

Wyszkowskim Koncertem Niepodległościowym 11 listopada uczczono rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Wystąpiły zespoły seniorów „Oberek”, „Wrzos”, „Nadbużanie”, „Wyszkowiacy” oraz supertalent Michał Ciok.

Wśród innych patriotycznych uroczystości, Wyszków świętował także muzycznie podczas wieczoru zorganizowanego 11 listopada w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Zainaugurował go wierszem laureat pierwszej edycji konkursu Supertalent Wyszkowa Michał Ciok. Było to preludium do koncertu, podczas którego cztery zespoły zaprezentowały nie tylko patriotyczne pieśni. Prowadząca wydarzenie Małgorzata Wyszyńska jako pierwszy zapowiedziała Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” działający w „Hutniku” prawie od czterech lat pod kierunkiem Danuty Deptuły. Artyści śpiewali i tańczyli w suicie z Puszczy Białej i Zielonej. Następnie publiczność mogła wysłuchać wiązanki utworów w wykonaniu członków Zespołu Śpiewaczego „Wrzos” z „Hutnika” oraz „Wyszkowiaków”, którzy w przyszłym roku świętować będą jubileusz dwudziestolecia działalności. Na koniec na scenę wyszli „Nadbużanie”.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl