Bug wiceliderem

(Zam: 09.11.2011 r., godz. 06.14)

W sobotę 5 listopada piłkarze Bugu Wyszków rywalizowali na własnym stadionie z drużyną Wkry Żuromin. Podopieczni trenera Prawdy nie zawiedli oczekiwań i pewnie pokonali przeciwników 6:1 (3:1).

Po nieudanym meczu w Ostrowi Mazowieckiej piłkarze Bugu Wyszków stanęli przed szansą ,,odbudowania się” przed własną publicznością. Szansę tę wykorzystali. Od początku pierwszej połowy stroną wyraźnie dominującą na boisku byli gospodarze. Wynik spotkania już w 8. minucie otworzył strzałem głową Michał Herman, wykorzystując dośrodkowanie Alana Wróbla. Niespełna kwadrans później było już 2:0, gdy po dobrej akcji Szymona Chalskiego piłkę do pustej bramki skierował Łukasz Kowalczyk. Rywale odpowiedzieli trafieniem z 28. minuty. Długie podanie w pole karne wyszkowian nieoczkiwanie trafiło do niepilnowanego zawodnika Wkry, który silnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 42. minucie prowadzenie Bugu ponownie powiększył Kowalczyk, który tym razem trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na przerwę obie drużyny zeszły przy stanie 3:1 dla gospodarzy.
Od początku drugiej odsłony trwał napór Bugu. W 53. minucie jeden z rywali zablokował strzał Maxwella Eloty ręką we własnym polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę egzekwował Chalski, jego intencje dobrze wyczuł jednak bramkarz gości i uchronił Wkrę przed stratą bramki. Kilka minut później bliski zdobycia gola był sam Elota, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. Rywale odpowiedzieli sytaucją z 70. minuty, kiedy to Łukasz Derejko wyszedł zwycięsko ze starcia sam na sam. W 78. minucie rzut wolny sprzed pola karnego po faulu na Kowalczyku egzekwował Waldemar Woźniak. Wyszkowianin popisal się świetnym uderzeniem, po którym futbolówka zatrzepotała w siatce, a Bug prowadził 4:1. Chwilę później prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Kowalczyk, zdobywając tym samym hat-tricka. Wynik spotkania w 87. minucie ustalił Adrian Rajczak, ubiegając ze swoim strzałem wychodzącego bramkarza. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Bugu 6:1.
Bug Wyszków – Wkra Żuromin 6:1 (3:1)
Bramki dla Bugu: M. Herman 8., Ł. Kowalczyk 20., 42., 85., W. Woźniak 78., A. Rajczak 87.
Bug: Ł. Derejko – M. Wajdzik, Sz. Chalski (k), A. Chukwuemeka, A. Wróbel – M. Herman, W. Woźniak (85. – T. Piórkowski), M. Elota (83. – A. Rajczak), Ł. Szala (77. – M. Szajczyk) – Ł. Kowalczyk, A. Rowicki (63. – J. Sochocki).
W następnej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z Nadnarwianką Pułtusk. Mecz zostanie rozegrany w piątek 11 listopada.

Wisła II Płock – MKS Ciechanów 3:1
Amator Maszewo – Kasztelan Sierpc 2:2
Mławianka Mława – Nadnarwianka Pułtusk 3:2
Tęcza 34 Płońsk – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:2
Marcovia 2000 Marki – Huragan Wołomin 0:0
KS Łomianki – MKS Przasnysz 1:1
Korona Szydłowo – GKP Targówek 1:3

1. GKP Targówek (Warszawa) 37 28-18