Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiCukierek albo psikus

(Zam: 09.11.2011 r., godz. 06.32)

W piątek 28 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle odbył się konkurs na najciekawszy kostium na Halloween.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV. Przebrane dzieci wraz z Justyną Łempicką, nauczycielką języka angielskiego, odwiedziły różne instytucje, m.in. pocztę i Urząd Gminy, a także swoich młodszych i starszych kolegów, prosząc o cukierki, jak nakazuje zwyczaj („cukierek albo psikus”).
W tym dniu dzieci dowiedziały się wszystkiego o Halloween, skąd pochodzi ten zwyczaj, jaka jest jego historia i jak się go obchodzi zagranicą. Pierwsze miejsce za najciekawszy kostium zdobyła Julia Pyśk, drugie – Bartosz Kaniewski, trzecie – Maciej Fidura.
Również w Gimnazjum Publicznym im. Armii Krajowej w Długosiodle młodzież świętowała Halloween. Uczniowie wzięli udział w konkursie na dynię. Członkowie komisji oceniając dynie brali pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale również pomysł oraz czas poświęcony na przygotowanie. Pierwsze miejsce otrzymał Bartłomiej Laska (kl. II), drugie Agata Nasiadko (kl. III), trzecie Martyna Turowska (kl. II). Organizatorami konkursu były Justyna Łempicka i Switlana Hrechko, nauczycielki języka angielskiego.

Opr. E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta