Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Brutalny mecz w Ostrołęce

(Zam: 28.09.2010 r., godz. 10.55)

W sobotę 25 września zespół Bugu Wyszków rozegrał wyjazdowe spotkanie przeciwko Koronie Ostrołęka w ramach rozgrywek grupy północnej IV ligi. Bardzo brutalne spotkanie zakończyło się 1:1.

Początek spotkania rozgrywanego na stadionie ostrołęckiego MOSiR-u nie zapowiadał późniejszych wydarzeń. W pierwszych minutach zdecydowanie naciskał Bug. W 5. minucie piłka po ,,strzale” Krzysztofa Krzywickiego z narożnika pola karnego zatrzepotała w siatce bramki Korony. Chwilę później ten sam zawodnik uderzył z rzutu wolnego nieznacznie nad poprzeczką. Rywale odpowiedzieli na to sytuacją z 10. minuty, w której ładną paradą bramkarską popisał się Erwin Sak. Po pierwszym kwadransie mecz zdecydowanie się wyrównał, a coraz groźniej zaczęli atakować piłkarze Korony. Zaowocowało to wyrównującą bramką, którą jeden z napastników z Ostrołęki zdobył po sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. W następnych minutach walka toczyła się głównie w środku pola, a mecz zaczynał być coraz bardziej brutalny. W końcówce pierwszej połowy dobrej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Kowalczyk, który nie zdołał przedrzeć się w polu karnym rywali, z kolei gospodarze postraszyli wyszkowskiego bramkarza strzałem z dystansu, który jednak nasz goalkeeper pewnie obronił. Do końca pierwszej odsłony utrzymał się wynik remisowy.
W drugiej połowie mecz od samego początku wyglądał bardzo brzydko. Dużo fauli i ogólny chaos na boisku potęgował w dodatku główny arbiter spotkania, sędzia Wojciechowski, który nie potrafił opanować sytuacji na boisku, co zdecydowanie sprzyjało gospodarzom. W 55. minucie gracze Korony stworzyli dwie groźne akcje. Najpierw silny strzał rywala na raty obronił Sak, chwilę później wyszkowskiego bramkarza uratował z kolei słupek. W 63. minucie brutalnie sfaulowany został Szymon Chalski. Na skaczącego do górnej piłki zawodnika z Bugu z całym impetem natarł jeden z zawodników Korony. Wyszkowski zawodnik padł na murawę tracąc na chwilę przytomność. Przez kilka długich minut Chalski nie został zniesiony z boiska, ponieważ gospodarze nie przygotowali na taką okoliczność żadnych noszy, co jest swoistym skandalem. Zdecydowanie za późno przyjechała również karetka, która ostatecznie przewiozła wyszkowskiego zawodnika do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomocnik Bugu doznał wstrząsu mózgu. Obecnie nie wiadomo jeszcze, kiedy wyszkowianin będzie zdolny wrócić do gry. Piłkarz Ostrołęki, który świadomie spowodował całe zajście nie został w żaden sposób ukarany za swoje przewinienie, co po raz kolejny potwierdziło nieudolność sędziego. Po kilkuminutowym zamieszaniu piłkarze wrócili do gry. W 73. minucie w poprzeczkę bramki rywali uderzył Łukasz Szala. Chwilę później świetnej sytuacji nie wykorzystał Paweł Kitliński, który zastąpił na boisku kontuzjowanego Chalskiego. Wyszkowianin z bardzo bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach gra zamieniła się w regularną wojnę na wyniszczenie z obu stron. Masa fauli i brzydkich zagrań, którym w dodatku kresu nie potrafił położyć sędzia główny. Za komentowanie jego nieudolności na trybuny wyrzuceni zostali Marek Krzywicki i działacz Paweł Szklarski. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym rywali był Wróbel, arbiter popełnił jednak kolejny błąd nakazując grać dalej. W ostatnich minutach z boiska wyrzucony został Maciej Demich, za faul taktyczny na będącym w dobrej sytuacji rywalu. Ostatecznie mecz zakończył się niekorzystnym dla Bugu wynikiem 1:1. W rozmowie z nami prezes Andrzejewski zapowiedział, że sprawa poziomu sędziowania w sobotnim meczu nie pozostanie bez reakcji ze strony władz naszego klubu i zostanie poruszona na najbliższym zgromadzeniu MZPN.

Korona Ostrołęka – Bug Wyszków 1:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: K. Krzywicki 5.
Bug: E. Sak – W. Woźniak, M. Demich, M. Czachór, J. Gołębiewski (57 – A. Wróbel) – K. Ryczkowski, K. Krzywicki, Sz. Chalski (66 – P. Kitliński), Ł. Szala – Ł. Kowalczyk (46 – M. Chorzępa), T. Zbrzeźniak.

Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie zespół Nadnarwianka Pułtusk. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 2 października o godzinie 15.00 w Wyszkowie.

Wyniki poszczególnych spotkań rozegranych w tej kolejce:
MKS Przasnysz – MKS Mława 0:0
Wisła II Płock – Hutnik Warszawa 0:2
Tęcza 34 Płońsk – Victoria Sulejówek 1:0
Kryształ Glinojeck – Marcovia 2000 Marki 1:2
Iskra Krasne – Huragan Wołomin 1:3
Kasztelan Sierpc – MKS Ciechanów 6:2
Korona Ostrołęka – Bug Wyszków 1:1
Nadnarwianka Pułtusk – Wkra Żuromin 2:0
Hutnik Warszawa – Victoria Sulejówek 2:0 (spotkanie zaległe)

Aktualna tabela:
1. Hutnik Warszawa 22 21-3
2. Nadnarwianka Pułtusk 18 17-10
3. Kasztelan Sierpc 16 24-16
4. Huragan Wołomin 16 16-11
5. MKS Przasnysz 16 20-8
6. MKS Mława 15 12-3
7. Bug Wyszków 14 16-11
8. Tęcza 34 Płońsk 12 11-13
9. Marcovia 2000 Marki 11 12-18
10. Iskra Krasne 10 11-16
11. Wkra Żuromin 10 12-17
12. MKS Ciechanów 7 9-18
13. Wisła II Płock 6 14-12
14. Kryształ Glinojeck 4 13-26
15. Korona Ostrołęka 4 10-22
16. Victoria Sulejówek 3 4-18

Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl