Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Remis w Ostrowi, czołówka ucieka

(Zam: 03.11.2011 r., godz. 07.08)

Dosyć przykrą niespodzianką zakończyl się kolejny wyjazdowy mecz Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Andrzeja Prawdy zremisowali bezbramkowo z niżej notowaną Ostrovią Ostrów Mazowiecka, w rezutacie czego stracili bardzo ważne punkty w tabeli.

Spotkanie z Ostrovią odbyło się w sobotę 29 października w Ostrowi Mazowieckiej. Kibice Bugu byli przed tym meczem w raczej optymistycznych nastrojach, biorąc pod uwagę ostatnie dwa zwycięstwa: z MKS-em Przasnysz (3:1) oraz Huraganem Wołomin (2:0). Spotkanie od początku nie ukladało się jednak po myśli wyszkowskich piłkarzy. W 18. minucie rywale mogli nieoczekiwanie wyjść na prowadzenie, świetną paradą w sytuacji oko w oko z napastnikiem popisał się jednak Łukasz Derejko. Wyszkowianie odpowiedzieli akcją i dobrym strzałem Adriana Rowickiego, z którym również poradził sobie golkiper. W drugiej fazie pierwszej połowy walka toczyła się głównie w środku pola, żaden z zespołów nie zagroził realnie bramce przeciwnika.
Drugą odsłonę nieco lepiej rozpoczęli wyszkowianie. W 50. minucie ładny strzał z rzutu wolnego oddał Michał Herman, bramkarz gospodarzy i tym razem był jednak na posterunku. W 53. minucie Herman znalazl się sam na sam z bramkarzem, uderzył piłkę głową, bez problemu złapał ją golkiper Ostrovi. W 65. minucie Bug po raz kolejny uchroniła przed stratą bramki świetna postawa Derejki, który zdołał sparować bardzo trudny strzał glową jednego z rywali. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania jeden z rywali znalazł się w sytuacji sam na sam z wyszkowskim bramkarzem, uderzył jednak obok bramki. Ostatecznie bardzo słabe w wykonaniu wyszkowian spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Bug Wyszków 0:0

Bug: Ł. Derejko – M. Wajdzik, Sz. Chalski, A. Chukwuemeka, A. Wróbel – W. Woźniak, M. Elota, M. Herman (90+1. – Ł. Szala), Ł. Kowalczyk (64. – M. Szajczyk), A. Kołakowski (46. – J. Sochocki) – A. Rowicki (86. – Ł. Kamiński).

Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie drużyna Wkry Żuromin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 5 listopada o godzinie 13.30 na stadionie WOSiR w Wyszkowie.

GKP Targówek – KS Łomianki 1:0
MKS Przasnysz – Marcovia 2000 Marki 2:2
Huragan Wołomin – Tęcza 34 Płońsk 4:1
Wkra Żuromin – Mławianka Mława 0:2
Nadnarwianka Pułtusk – Amator Maszewo 1:2
Kasztelan Sierpc – Wisła II Płock 3:6
MKS Ciechanów – Błękitni Gąbin 0:2

1. GKP Targówek (Warszawa) 34 25-10