WKS Rząśnik w półfinale Pucharu Polski na Mazowszu

(Zam: 03.11.2011 r., godz. 07.14)

Kolejną kartę swojej własnej historii klubowej zapisali piłkarze WKS-u Rząśnik. Po bardzo emocjonującym meczu, który rozstrzygnął dopiero konkurs rzutów karnych, podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego pokonali na własnym stadionie KS Łomianki (0:0 k. 3:1), dzięki czemu awansowali do półfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Spotkanie WKS Rząśnik – KS Łomianki zostało rozegrane w środę 26 października na stadionie w Rząśniku. Początek meczu należał do faworyzowanych gości. W 8. minucie składna akcja zespołu wicelidera rozgrywek IV ligi zakończyła się groźnym strzałem głową, na szczęście dla gospodarzy niecelnym. Po 20. minutach gry rząśniczanie odzyskali inicjatywę i ruszyli do ataków. Dobry strzał z dystansu oddał Bartłomiej Łaskarzewski, bramkarz gości zdołał jednak złapać piłkę. W ostatnich minutach pierwszej odsłony, ładną indywidualną akcję przeprowadził jeszcze kapitan WKS-u, Grzegorz Abramczyk, uderzył jednak obok bramki.
W drugiej odsłonie oba zespoły toczyły bardzo wyrównany pojedynek. Dużo pracy w środku pola wykonywało trio Łaskarzewski-Gałązka-Zalewski. W ofensywie natomiast pierwsze skrzypce grali Paweł Osowiecki (pojawił się na boisku po przerwie) oraz Abramczyk. W końcówce Osowiecki uderzył bardzo mocno z ostrego kąta, jego strzał obronił jednak dobrze interweniujący golkiper z Łomianek. Dobrej okazji na wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie nie wykorzystał również Paweł Abramczyk, który niecelnie dobił swój zablokowany strzał. W ostatniej minucie spotkania bardzo blisko szczęścia byli rywale, ich napastnik w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza WKS-u, piłka minęła jednak słupek po niewłaściwej stronie. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, a oba zespoły przystąpiły do konkursu rzutów karnych. W pierwszej serii znany z występów w Bugu Wyszków, Hubert Dolewski, wyprowadził Łomianki na prowadzenie, niecelnie uderzył bowiem Albert Ciemerych. W kolejnych seriach trafiali już jednak tylko gospodarze. Na bramki Łaskarzewskiego, Gałązki i Akiera, rywale odpowiedzieli dwoma niecelnymi strzałami, jedną jedenastkę obronił natomiast Robert Gałązka. WKS wygrał rywalizację 3:1, tym samym eliminując IV-ligowe KS Łomianki z rozgrywek i wchodząc do półfinału Pucharu Polski na Mazowszu, co jest jednym z największych, jeśli nie największym osiągnięciem klubu w jego pięcioletniej historii.

WKS Rząśnik – KS Łomianki 0:0 k.3:1

WKS: R. Gałązka – Ł. Abramczyk, D. Zalewski, Ł. Zalewski, A. Ciemerych – Z. Kałek (48. – P. Osowiecki), B. Łaskarzewski, Ł. Gałązka, A. Akier – G. Abramczyk, D. Wiśniewski (72. – P. Abramczyk).

Oprócz WKS-u Rząśnik w gronie półfinalistów Okregowego Pucharu Polski znalazły się zespoły IV-ligowe: Znicz II Pruszków, Victoria Sulejówek oraz UKS Łady. Z jednym z tych zespołów podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego zmierzą się w środę 16 listopada o godzinie 13:30. Piłkarzom z Rząśnika gratulujemy sukcesów, życząc jednocześnie kolejnych w przyszłości.