Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2020 r., imieniny Michaliny, Michała

Przyjaźniła się z prezydentową

Ikona
(Zam: 03.11.2011 r., godz. 07.18)

Na spotkanie do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie i SP w Jackowie Górnym 22 października przyjechała lekkoatletka Teresa Sukniewicz-Kleiber – czterokrotna rekordzistka świata, trzykrotna medalistka Mistrzostw Europy.

Scenografia olimpijska, fanfary, replika znicza olimpijskiego z Nagano i piosenka „We are the champions” podkreśliły sportową atmosferę spotkania. Uczniowie poznali życiorys mistrzyni biegów na 100 i 200 metrów przez płotki, wysłuchali relacji sportowej w wykonaniu Andrzeja Rębowskiego. Współorganizator spotkania przypomniał chwilę ustanowienia przez sportsmenkę pierwszego rekordu świata w biegu na 100 metrów przez płotki w 1972 roku podczas memoriału Janusza Kusocińskiego na stadionie Skry w Warszawie. Zawodniczka startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku, jako dwudziestoletnia płotkarka doszła do półfinału. Podczas wydarzenia obserwowała legendarny skok w dal Boba Bagmana ze Stanów Zjednoczonych. Dwadzieścia trzy lata później była świadkiem poprawienia tego wyczynu przez Amerykanina Pawella na Mistrzostwach Świata w Tokio.
Uczniowie przeprowadzili minikonferencję prasową, podczas której dowiedzieli się, że Teresa Sukniewicz zaczęła przygodę ze sportem od startów w czwartkach lekkoatletycznych, w których biegała na 60 m i brała udział w skoku wzwyż.
- Najbardziej ze swoich sukcesów sportowych cenię pierwszy z czterech rekordów świata – wyznała. – Żałuję, że na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium, chociaż byłam rekordzistką świata, nie zdobyłam medalu – miałam operację ścięgna Achillesa.
Mistrzyni podkreśliła, że uprawiający jej dyscyplinę narażeni są na urazy, chociaż sama poza operacją, nie miała poważniejszych kontuzji. Po zawodach i obozach, które trwały średnio 250 dni w roku, najchętniej wracała do Warszawy, gdzie do tej pory mieszka. Mistrzyni płotków wyznała, że przyjaźniła się z prezydentową Marią Kaczyńską, którą określała jako ciepłą, dobrą i serdeczną osobę.
Obecna na spotkaniu wicedyrektor SP nr 1 szkoły Elżbieta Kotarska podziękowała mistrzyni za spotkanie i wręczyła jej w imieniu burmistrza album o Wyszkowie, koszulkę i logo Wyszkowa. Teresa Sukniewicz przekazała szkole dwie książki. Rozdawanie autografów i wspólne zdjęcia zakończyły spotkanie, które zorganizowali Andrzej i Artur Rębowscy.

Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl