Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2020 r., imieniny Michaliny, Michała

Bliżej do kariery

(Zam: 03.11.2011 r., godz. 07.36)

Zespół Szkół nr 1 przystąpił do akcji Ogólnopolski Tydzień Kariery 2011. Akcja promuje nowoczesne poradnictwo zawodowe. Przez cały tydzień każdego dnia uczniowie brali udział w spotkaniach, konkursach, warsztatach, wycieczkach. W projekcie wzięło udział 720 młodych ludzi.

Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniów na korzyści płynące z inwestowania w siebie oraz podniesienie ich samoświadomości w podejmowaniu decyzji zawodowych, dokonywaniu wyborów oraz planowaniu własnej ścieżki rozwoju edukacyjno-zawodowego.
Podczas pierwszego dnia odbywały się spotkania dla klas pierwszych, podczas których zaprezentowano np. pokazy umiejętności fryzjerskich. Zorganizowano również spotkania informacyjne m.in. z pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Lidią Arm z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Dorotą Czerwińską – doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy.
Drugi dzień poświęcony był karierze i przedsiębiorczości, temat trzeciego brzmiał „Znajomość języków obcych kluczem do sukcesu na rynku pracy”. Kolejnego odbył się egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla klas IV Technikum i II klasy zasadniczej zawodowej.
Zwieńczeniem akcji była konferencja podsumowująca Ogólnopolski Tydzień Kariery w szkole, w ramach której odbyła się dyskusja panelowa z udziałem gości. W spotkaniu wzięli udział m.in. starosta wyszkowski Bogdan Pągowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Grażyna Polak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Grażyna Majewska, która jako pierwsza zabrała głos.
– Zazdroszczę wam, młodzieży, ile jest teraz dla was propozycji. Kiedyś byli inni doradcy. W moich czasach nie mówiło się o karierze zawodowej, tylko o drodze zawodowej – stwierdziła. – Wówczas każdy wybierał, co chce w życiu robić. Moim zdaniem, fajnie jest być w czymś najlepszym. Jeśli jesteś mechanikiem i stolarzem, a jesteś w tym bardzo dobry, to jest super – tłumaczyła.
Jak najlepszej kariery zawodowej życzył starosta Bogdan Pągowski.
– Tydzień został przepracowany bardzo intensywnie, bo w życiu bardzo ważny jest dyplom i kwalifikacje – mówił.
Grażyna Polak powiedziała młodzieży, aby nie zaczynali swojej kariery od rejestracji w ewidencji bezrobotnych. Mówiła też o tym, że dzięki takim projektom uczniowie mają większe szanse, aby się odnaleźć na rynku pracy.
Inicjatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych, patronat nad akcją objęło ministerstwo pracy i polityki społecznej oraz ministerstwo edukacji narodowej.

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl