Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2020 r., imieniny Mateusza, Miry

Sztandar do konsultacji z mieszkańcami

Ikona
(Zam: 03.11.2011 r., godz. 07.58)

O miesiąc miejscy radni odłożyli decyzję w sprawie sztandaru dla Wyszkowa, która pozwoliłaby zgłosić projekt do komisji heraldycznej. Ich zdaniem, koncepcja powinna być skonsultowana z mieszkańcami.

Stworzenie sztandaru to pomysł radnego Wojciecha Chodkowskiego. Pomysł realizuje Społeczny Honorowy Komitet Fundacji Sztandaru dla Wyszkowa, pod przewodnictwem Juliana Bielawskiego, który przedstawił projekt. W nim zawarta jest symbolika związana z historią Wyszkowa – sztandar miałby być nadany na 510-lecie nadania mu praw miejskich. Znalazł się na nim Orzeł Jagielloński z okresu nadania praw miejskich, herby – króla Jana Olbrachta, biskupa płockiego Wincentego Przerębskiego oraz Wyszkowa w wieńcu laurowym z dębowych liści, u podnóża zwieńczonych biało-czerwoną wstęgą. Na projekcie są też daty 1502 (nadanie praw miejskich) i 2012 (rok ufundowania sztandaru). Na rewersie w centralnym punkcie płatu umieszczono orła białego w koronie. Komitet proponuje wykonanie drzewca z drewna bukowego, okucia zakończonego orłem w koronie oraz umocowanie gwoździ fundatorów.
Jak zaznaczyła na sesji 27 października naczelnik wydziału kultury Urzędu Miejskiego Lidia Stępkowska, projekt zostanie przesłany do komisji heraldycznej, która będzie miała trzy miesiące na wydanie opinii.
- Na pewno będą poprawki, bo właściwie jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by komisja heraldyczna ich nie zgłosiła – zaznaczyła.
- Myśl jest słuszna – ocenił pomysł nadania sztandaru Adam Mickiewicz. – Mam jednak wątpliwość co do przyspieszenia w tej sprawie. Projekt można było skonsultować z mieszkańcami – uznał.
- Powinien on być na szerszym forum konsultowany – zgodził się Jan Abramczyk.
Z kolei Adam Szczerba zwrócił uwagę na jeden z elementów projektu sztandaru – jego zdaniem data 1502 powinna być bardziej wyeksponowana.
- Na każdym sztandarze jest data ufundowania, warto by i na tym się znalazła – wtrąciła Lidia Stępkowska.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski wobec niezdecydowania radnych zaproponował, by złożyli wniosek o przełożenie decyzji.
- Będę wdzięczny za podpowiedź, jak mają wyglądać społeczne konsultacje– zaznaczył.
- Proponuję przesunięcie sprawy o miesiąc. Komisja promocji mogłaby zbierać wnioski w sprawie sztandaru – zasugerował Adam Mickiewicz.
J.P.

Komentarze

Chwała tym radnym
Dodane przez Maria, w dniu 03.11.2011 r., godz. 16.07
Radnym, bo urzędnicy załatwiliby to we własnym sosie. Jak zwykle
Dodane przez Jerzyk, w dniu 04.11.2011 r., godz. 06.33
- nie potrzeba żadnego sztandaru - to będzie tylko "dęta", a więc "pusta" lanserska impreza, wywołująca irytację - a tyle jest jeszcze w mieście do zrobienia -
Na panteonie
Dodane przez Czytelnik, w dniu 05.11.2011 r., godz. 10.46
Następna inicjatywa Chodkowskiego mająca mierne efekty promocji miasta. Ruch skierowany jest na promocję własną i Pana Bielawskiego.
Dodane przez BaCA, w dniu 06.11.2011 r., godz. 16.42
Kto panu Chodkowskiemu powierzył kierowanie tą komisją? Promocja w jego wydaniu jest niesystematyczna, w kratkę. Raz coś mu się uda i zostaje radnym, potem nie udaje mu się ta promocja i nie dostaje się do rady. Potem ma przebłysk i znów się dostaje. Kolejne stanowisko za politykę!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl