Bug wygrywa, Rząśnik na remis

(Zam: 25.10.2011 r., godz. 09.20)

Kolejny tydzień zmagań zespołów z naszego powiatu w rozgrywkach A-klasy można uznać za udany. Piłkarze Bugu II Wyszków pokonali na wyjeździe silną ekipę KS II Łomianki 2:1, natomiast WKS Rząśnik zremisował u siebie z jednym z faworytów do awansu, Dębem Wieliszew 1:1.

Mecz Bug II Wyszków-KS II Łomianki został rozegrany w niedzielę 23 października w Warszawie. W obu zespołach wystąpiło kilku graczy z pierwszych drużyn. Początek należał do wyszkowian. W 8. minucie ładne dośrodkowanie Adriana Parobczyka skuteczną główką wykończył Klaudiusz Gerek, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach obie drużyny stworzyły naprawdę ładne, wyrównane widowisko. W 35. minucie rywale zdołali wyrównać. Szybka akcja zakończyła się sytuacją sam na sam z bramkarzem, po której bezradny Maciej Wesołowski musiał wyciągnąć piłkę z własnej bramki. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy.
W drugiej połowie obie drużyny nadal toczyły zacięty bój na boisku. Ostatni kwadrans spotkania należał jednak zdecydowanie do podopiecznych trenera Arkadiusza Mielczarczyka. Swoją przewagę wyszkowianie przypieczętowali bramką z 80. minuty. Skrzydłem ładnie pociągnął Adrian Nikodemskika, gdzie formalności dopełnił Łukasz Kamiński, wbijając piłkę do bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, Bug wygrał 2:1.

KS II Łomianki – Bug II Wyszków 1:2 (1:1)

Bramki dla Bugu: K. Gerek 8., Ł. Kamiński 80.
Bug: M. Wesołowski – K. Więckowski, D. Jarczak, M. Maciak, A. Gołębiewski – M. Herman (60. – A. Nikodemski), A. Parobczyk, Ł. Szala, M. Szajczyk – Ł. Kamiński (80. – J. Kopiejewski), K. Gerek.
Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie drużyna Wkry Pomiechówek. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 30 października o godzinie 14.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie.
WKS Rząśnik podejmował natomiast w ostatnim tygodniu dotychczasowego lidera tabeli, zespół Dąb Wieliszew. Pierwsze 45. minut spotkania było wyrównane, sytuacje bramkowe obie ekipy stwarzały głównie po stałych fragmentach gry. Pierwszą bramkę zdobyli w bardzo nietypowy sposób goście. Bramkarz Robert Gałązka próbował wybić piłkę jak najdalej od własnej bramki, trafił jednak w Łukasza Zalewskiego, a odbita futbolówka wpadła do bramki WKS-u. W 37. minucie rząśniczanie zdobyli wyrównującą bramkę. Mocny strzał z rzutu wolnego oddał Albert Ciemerych, lot piłki zmienił jeszcze dość niefortunnie jeden z defensorów Dębu i piłka zatrzepotała w siatce. Przed przerwą WKS mógł nawet prowadzić z wyżej notowanym rywalem, jednak piłka po mocnym strzale Grzegorza Abramczyka trafiła w słupek bramki gości.
W drugiej połowie przewagę miał zespół Dębu, dużo błędów popełniał sędzia. Po jednej z groźnych akcji gości ładną interwencją popisał się Gałązka, odbijając strzał z kilku metrów. Równie ładne parady zaprezentował bramkarz gości po strzałach Akiera i Abramczyka. W końcówce w polu karnym rywali faulowany był Łukasz Golianek, sędzia zdecydował jednak ostatecznie, że wykonany zostanie rzut sędziowski. Chwilę później spotkanie dobiegło końca, Dąb i WKS podzieliły się punktami.

WKS Rząśnik – Dąb Wieliszew 1:1 (1:1)
Bramka dla WKS-u: A. Ciemerych 37.
WKS:< b>R. Gałązka – P. Osowiecki (60. – Ł. Golianek), P. Kulesza, Ł. Zalewski, A. Ciemerych (75. – P. Abramczyk) – D. Zalewski, Ł. Gałązka, B. Łaskarzewski, A. Akier – M. Dziczek (70. – Z. Kałek), G. Abramczyk.

Kolejne spotkanie z udziałem WKS-u Rząśnik zostanie rozegrane w środę 26 października w Rząśniku. Rywalem gospodarzy w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski będzie zespół KS Łomianki. Kolejnym rywalem ligowym drużyny z Rząśnika będzie natomiast Legion II Warszawa, z którym rząśniczanie zmierzą się w niedzielę 30 października w Warszawie.

GKS Dąbrówka – Legion II Warszawa 4:2
Rządza Załubice – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 4:0
Wicher Kobyłka – Wisła Jabłonna 3:2
Wkra Pomiechówek – Rotavia Nieporęt 2:4

1. Wicher Kobyłka 24 32-8
2. Dąb Wieliszew 24 27-8
3. Bug II Wyszków 22 29-15
4. Wkra Pomiechówek 19 34-17