Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiDzień Edukacji Narodowej

(Zam: 25.10.2011 r., godz. 09.38)

Pedagodzy i pracownicy szkół z gminy uroczyście obchodzili swoje święto 13 października w Zespole Szkół w Starym Bosewie.

Tego dnia spotkali się nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy placówek, emeryci oraz przedstawiciele gminnych władz oświatowych i kościelnych na czele z wójtem Stanisławem Jastrzębskim i jego zastępcą Ewą Karczewską.
Przy wejściu do budynku szkoły ubrani w stroje ludowe uczniowie witali przybyłych gości. W udekorowanej sali młodzież szkolna przedstawiła akademię „Nauczycielu, jesteś mi naprawdę bliski”, przygotowaną przez polonistki: Mariannę Gołębiewską, Marzenę Dlugołęcką i Annę Pochmarę. Były skoczne i refleksyjne piosenki, pokaz mody nauczycielskiej, scenka kabaretowa „Szkolny blues”, występ taneczny dziewczynek z kl. II.
Wójt Stanisław Jastrzębski wręczył nagrody nauczycielom: Beacie Rydzewskiej (dyrektor Zespołu szkół w Starym Bosewie), Ewie Zawadzkiej (dyrektor Gimnazjum Publicznego w Długosiodle), Danucie Deptule (dyrektor PSP w Chrzczance Włościańskiej), Urszuli Gałeckiej (dyrektor PSP w Sieczychach) oraz Agnieszce Łazickiej (nauczyciel dyplomowany w Gimnazjum Publicznym w Długosiodle). Po części artystycznej i oficjalnej, wręczeniu nagród, zaproszeni goście mogli skorzystać ze stołu szwedzkiego, na którym królowały różnorodne potrawy.
Ten dzień należał na pewno do wyjątkowych i udanych, gdyż nieczęsto wszyscy nauczyciele, pracujący w jednej gminie, mogli spotkać się w jednej sali i mile spędzić czas.

E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta