Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Remisy w A-klasie

(Zam: 18.10.2011 r., godz. 07.18)

Zarówno WKS Rząśnik, jak i Bug II Wyszków zantowały remisy w ostatniej kolejce rozgrywek A-klasy. Bug podejmował na własnym stadionie Wicher Kobyłkę (2:2), natomiast WKS wywiózł punkt z Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie zremisował z rezerwami miejscowego Świtu 1:1.

Spotkanie pomiędzy Bugiem II Wyszków a Wichrem Kobyłką zostało rozegrane w niedzielę 16 października w Wyszkowie. Spadkowicz z ligi okręgowej okazał się zgodnie z oczekiwaniami wymagającym rywalem. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Ładna dwójkowa akcja Adriana Parobczyka i Mariusza Szajczyka zakończyła się dośrodkowaniem tego ostatniego w pole karne, gdzie przytomnie zachował się Klaudiusz Gerek trafiając do siatki z około 10. metrów. W końcówce pierwszej połowy ,,przycisnęli” rywale. Najpierw sytuację sam na sam wygrał z napastnikiem gości Maciej Wesołowski, kilka minut później odbił przed siebie strzał rywala, nie miał już jednak najmniejszych szans z dobitką. Wyszkowianie dostali bramkę ,,do szatni”.
W drugiej odsłonie trener Arkadiusz Mielczarczyk musiał dokonać roszad w swoim zespole, ponieważ w wyniku zderzenia z rywalem kontuzji doznał Mateusz Maciak. Mimo oslabienia wyszkowianie zdołali ponownie wyjść na prowadzenie. W 65. minucie Łukasz Szala ładnie dośrodował w pole karne z rzutu wolnego, a akcję skutecznym strzałem zamknął Łukasz Kamiński. Rywale mogli kilka minut później wyrównać, ale po raz kolejny w sytuacji sam na sam górą był nasz bramkarz. W wyszkowskim zespole sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał natomiast Michal Herman, który nie trafił w piłkę w polu karnym. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania rywale wyrównali. Błąd popełniła wyszkowska defensywa, jeden z piłkarzy znalazł się oko w oko z Wesołowskim i tym razem pokonał golkipera Bugu. Ostatecznie mecz zakończył się 2:2.

Bug II Wyszków – Wicher Kobyłka 2:2 (1:1)
Bramki dla Bugu: K. Gerek 35., Ł. Kamiński 65.
Kolejnym rywalem ligowym zespołu będzie drużyna KS II Łomianki. Z tym niewygodnym dla nas rywalem zmierzymy się w niedzielę 23 października w Warszawie.
WKS Rząśnik w tym tygodniu udał się na wyjazd do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie był podejmowany przez miejscowy Świt II. Spotkanie zakończyło się 1:1. Bramkę dla WKS-u zdobył Dawid Zalewski.

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – WKS Rząśnik 1:1

Bramka dla WKS-u: D. Zalewski.
W następnej kolejce WKS zmierzy się z zespołem Dąb Wieliszew. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 23 października o godzinie 12.00 na stadionie w Rząśniku.