Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona

Przełamanie Bugu

(Zam: 18.10.2011 r., godz. 07.20)

Po serii trzech kolejnych meczów bez wygranej nareszcie przełamali się piłkarze Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Andrzeja Prawdy pokonali w ostatniej kolejce MKS Przasnysz 3:1(1:0). Bramki dla Bugu zdobyli Alan Wróbel (dwie) i Maxwell Elota.

Spotkanie MKS Przasnysz-Bug Wyszków zostało rozegrane w sobotę 15 października w Przasnyszu. Od początku mecz stał na dosyć niskim poziomie. Bug objął prowadzenie w 15. minucie. Niefrasobliwie interweniujący podczas dośrodkowania z rzutu rożnego bramkarz gospodarzy minął się z piłką, wykorzystał to Alan Wróbel, kierując futbolówkę głową do siatki. W kolejnych minutach Bug mógł podwyższyć prowadzenie, jednak wprost w bramkarza uderzył w sytuacji sam na sam Adrian Rowicki. W odpowiedzi, w bardzo podobnej akcji obronną ręką wyszedł broniący w Bugu Łukasz Derejko. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Bugu.
W drugiej odsłonie rywale szybko wyrównali. W 48. minucie strzałem głową popisał się Jakub Wróblewski i było 1:1. Wyszkowianie bardzo szybko odpowiedzieli własnym trafieniem. Po stałym fragmencie gry w polu karnym rywali powstało spore zamieszanie, najprzytomniej zachował się Wróbel, który uderzeniem z około 8. metrów ponownie wyprowadził wyszkowian na prowadzenie. W 66. minucie kolejny błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który wyszedł do długiej piłki, został jednak uprzedzony przez Maxwella Elotę, który strzałem głową ustalił wynik spotkania na 3:1.

MKS Przasnysz – Bug Wyszków 1:3 (0:1)
Bramki: J. Wróblewski 48. – A. Wróbel 15., 50., M. Elota 66.
Bug: Ł. Derejko – M. Wajdzik, Sz. Chalski, A. Chukwuemeka, A. Wróbel – M. Herman, M. Elota, W. Woźniak, A. Kołakowski (80. – Ł. Szala), Ł. Kowalczyk (65. – T. Piórkowski) – A. Rowicki (82. – J. Sochocki).
Przasnysz: Kokosiński – Pełkowski, R. Wróblewski, Długołęcki, Malinowski – Przebierała, Grędziński (74. – Woliński), Ł. Wróblewski (65. – Karczewski), Piasecki – J. Wróblewski, Olszewski.

Kolejnym rywalem ligowym zespołu z naszego miasta będzie Huragan Wołomin. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 22 października o godzinie 15.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Wszystkich kibiców Bugu serdecznie zapraszamy.